×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 18 Stycznia 2021 roku.

Moim zdaniem. Maseczki - nosić czy nie?


Dodane: 2020-05-22

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów tylko z tekstem i zdjęciem, w których subiektywnie, czasem ironicznie, czasem złośliwie, będziemy komentować bieżące wydarzenia z Chojnic i powiatu.

Tematem pierwszego tekstu są maseczki. Powoli stają się nieodłącznym elementem naszego ubioru. Pojawiły się nie tylko w sklepach, jako zwykłe, z wzorami kaszubskimi czy pstrokate, ale i w zestawach dla pań na plażę. Są i w trzech wzorach specjalnie dla kibiców I-ligowej Chojniczanki. Niedawno Wójt Zbigniew Szczepański zaprezentował wzór Gmina 2020 z logiem Gminy Wiejskiej Chojnice. W TV mignął mi widok Roberta Biedronia w maseczce z napisem ... "Biedroń"! Nie zapomniano o nich w instrukcji dla dziennikarzy, którzy dostali zaproszenie na uroczystość (na 15.05.2020) podpisania umowy na (z maila od UM do Chojnice TV) "Przebudowę ul. Gdańskiej w Chojnicach - od ul. Tucholskiej do wiaduktów nad linią kolejową, objętej dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Obecny będzie Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich." Niestety, inne obowiązki nie pozwoliły mi na wzięcie udziału. Gdyby było inaczej, to powinienem trzymać się tej instrukcji: "Po wejściu do ratusza prosimy o przejście przez matę dezynfekującą obuwie, a następnie o dezynfekcję rąk (środki do dezynfekcji rąk znajdują się wewnątrz budynku przy wejściu, a także na I piętrze tuż obok sali obrad). Przypominamy również o konieczności zasłonięcia nosa i ust." A może nie wpuściliby mnie, bo wolę nosić przyłbicę? Z relacji zamieszczonej na stronie UM Chojnice widać, że sygnatariusze trzymali się zasady "maseczka na twarz". Z innej relacji umieszczonej na ratuszowej stronie widać jednak, że w poniedziałek 18.05 epidemia już nie była tak groźna, bo i burmistrz Arseniusz Finster, i właściciel firmy Marbruk, byli bez maseczek, podawali sobie ... łokcie. Może dlatego, że nie byli wtedy obecni dziennikarze? Podobną niekonsekwencję zauważyłem w kolejnej gospodarskiej wizycie a`la Gierek burmistrza Czerska i jego zastępczyni w firmie działającej na terenie Gminy. Gospodarze Gminy Czersk odwiedzili zakład ślusarski w Rytlu. Właściciele (firma rodzinna) i pod dachem, i w terenie otwartym, bez maseczek. Samorządowcy cały czas w nich. Obyśmy jak najszybciej pozbyli się nich.

Jerzy Erdman - właściciel Chojnice TV. Zdjęcie ze strony UM Czersk.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.