×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Megger restrukturyzuje Straż Miejskę, Reszczyńska jego zastępcą


Dodane: 2016-01-15

Nowy komendant chojnickiej Straży Miejskiej Arkadiusz Megger przedstawił na konferencji prasowej w ratuszu plan restrukturyzacji formacji, którą kieruje. Dwóch pracowników cywilnych SM zostanie przesuniętych do Wydziału Komunalnego, gdzie zajmować się będą obsługi Strefy Płatnego Parkowania. Trzech innych cywilnych pracowników, którzy zajmują się ochroną ratusza, staną się pracownikami wydziału Administracji. Dzięki tym zmianom budżet SM w skali roku zmniejszy się o ok. 400 tys. zł. Jeśli w ciągu roku zwolni się pracownik mundurowy, nie będzie przyjmowany nowy na jego miejsce. Pięciu mundurowych strażników będzie pełniło przez 5 dni w tygodniu funkcje dzielnicowych. Jeden rejon będzie obejmował obszar ok. 2 samorządów osiedlowych. Pozostali będą pełnić służbę patrolową w cyklu 6 dni w tygodniu. Zastępcą komendanta będzie jedyna kobieta pełniąca służbę mundurową - Magdalena Reszczyńska. A.Megger odpowiadał na pytania dziennikarzy, m.in. ws. rozwiązania dot. 30-minutowego parkowania na pl. św. Jerzego. Jedynym pytaniem, na które nie odpowiedział, dotyczyło opinii ws. przyszłorocznego referendum nt. rozwiązania Straży Miejskiej. Nagranie z 15.01.2016.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.