×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Arseniusza Finstera - 5.02.2016


Dodane: 2016-02-05

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Arseniusza Finstera z 5.02.2016. 

0.00 - Karol Górnowicz i Błażej Chamier - Ciemiński o działalności Ochotniczej Straży Pożarnej Chojnice, ilości członków dorosłych i młodzieżowego koła, poszukiwaniu sztandaru OSP, programie obchodów jubileuszu 150 - lecia istnienia (zaplanowane na 28 maja 2016), prośba o wypożyczenie pamiątek i zdjęć z okresu wcześniejszego istnienia przed reaktywacją w marcu 2015. Więcej o OSP na ich stronie internetowej.

19.40 - burmistrz Arseniusz Finster: o wspólnych z wójtem Zbigniewem Szczepańskim staraniach nad znalezieniem terenu pod inwestycję Polipolu, spotkaniach z nowym prezesem Polipolu Tadeuszem Szymańskim, o rozbudowie takich firm, jak Ginter, SEKO i Skiba.

30.45 - o programie kolejnej sesji RM zwołanej na 22.02.2016, w nowelizacji budżetu będą punkty dot. zmian w Straży Miejskiej, zostały uruchomione przetargi na inwestycje.

32.40 - UM składa wnioski o dotacje unijne na inwestycje; m.in. do programu "Wiem więcej, mogę więcej" o wartości ponad 2,4 mln zł (wkład własny 5%) na wyposażenie klasy przyrodniczej i sprzęt komputerowy i multimedialny (tablice interaktywne, laptopy itp.) dla SP i gimnazjów;

35.30 - burmistrz spotkał się z p.Frączkiem z ENEA ws. współudziału firmy energetycznej przy budowie ulic i ich uzbrajaniach w sieć elektryczną; przed budową takich ulic, jak Willowa, Ludowa czy Modrzewiowa i Staszica, jest konieczne wykonanie kanalizacji deszczowej i sieci gazowej.

41.40 - burmistrz spotkał się z przedstawicielami PKP Nieruchomości ws. przejęcia dworca PKP i pobliskiego terenu

43.30 - Stowarzyszenie Partnerstwo Miast będzie wybierać nowego prezesa na miejsce niedawno zmarłego Marka Czajki

45.20 - w poniedziałek 8 lutego w ratuszu będzie gościć Albert Meenhere ws. pomocy miasta dla budowy hospicjum

46. 00 - o Memoriale Siatkarskim Cezarego Jabłońskiego, który odbędzie się w sobotę 6 lutego w hali sportowej LO przy ul. Nowe Miasto. Burmistrz objął patronat nad tą imprezą.

46.35 - 10 lutego o g.17.00 w czytelni MBP odbędzie się promocja wydawnictwa "25 lat Samorządu Terytorialnego Polska - Pomorze - Chojnice". Wezmą w niej udział m.in. byli burmistrzowie Chojnic - Leszek Chamier - Ciemiński oraz Andrzej Gąsiorowski.

47.50 - dziś (pt 5.02) będzie spotkanie ws. omówienia wyników ankiety wśród rodziców niepełnosprawnych przedszkolaków

49.00 - o rozmowie z Kamilem Kaczmarkiem ws. demontażu banerów przydrożnych o referendum nt. likwidacji Straży Miejskiej

52.20 - o frekwencji podczas referendum

54.20 - o artykułach burmistrza i Mariusza Brunki w nowym numerze miesięcznika Chojniczanin nt. projektu uchwały RM o likwidacji SM

55.20 - o swym udziale w szkolenie strażników SM nt. empatii

58.20 - odpowiedź na pytanie ws. wniosku o wygaszenie mandatu radnego Marcina ?ęgowskiego

59.50 - odpowiedź na pytanie Chojnice TV ws. formuły prawnej przekazania wyrównania dotacji przedszkolnej z UG dla UM


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.