×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Arseniusza Finstera - 12.02.2016


Dodane: 2016-02-12

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Arseniusza Finstera z 12.02.2016. 

0.20 - członkowie Fanklubu Chojniczanki - FzGT - ufundowali tablicę pamiątkową na cześć Żołnierzy Wyklętych. Zostanie odsłonięta na cmentarzu komunalnym 27 lutego. Tego samego dnia o 11.30 w Zespole Szkół Katolickich spotkanie z 2 kombatantami z AK

3.50 - Edward Pietrzyk o planach nawiązania współpracy z włoskim miastem w Apulii Cassa Massima. Delegacja władz tego miasta będzie w Chojnicach pod koniec czerwca, jako goście II LO.

8.00 - Arseniusz Finster - o nowelizacji budżetu dotyczącej Straży Miejskiej; przesunięciach kadrowych i finansowych, oszczędnościach powstałych z reformy SM, które w 2016 wyniosą na czysto ok. 330 tys. zł (będą wykorzystane na remont odcinak murów obronnych przy ul. Sukienników; wkrótce będzie kolportowana ulotka do mieszkańców przez dzielnicowych; od II półrocza 2016 w SM będzie pracować 21 osób.

17.25 - o wczorajszym szkoleniu empatii z udziałem burmistrza i strażników, zakupie kamerek, wnioski z w/w zebrania

22.15 - o programie najbliższej sesji RM, zmianach w budżecie - 400 tys. zł na remont pomieszczeń w żłobku, obniżce opłaty administracyjnej w Strefie Płatnego Parkowania do 17 zł, o treści listu do Ministra Skarbu nt. pozyskania 40 ha terenu przy węźle Chojnaty na Park Technologiczny

29.40 - o zaawansowaniu prac przygotowawczych do budowy węzła na obwodnicy w Nieżychowicach

30.40 - o wpisach na blogach Radosława Sawickiego ("Chojnicka patologia") i Marcina Wałdocha ("Biedni płacą za bogatych") dotyczących udzielanej pomocy publicznej oraz umorzeń i odroczeń podatków miejskich przez burmistrza Arseniusza Finstera; przedstawienie procedury udzielania pomocy publicznej i umarzania podatków z przykładami; zapowiedź złożenia w poniedziałek 15.02 pozwów do sądu przeciwko blogerom i wysłaniu listu w tej sprawie do CBA.

43.20 - burmistrz w niedzielę 14 lutego o 12.00 złoży kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich w rocznicę wyzwolenia Chojnic w 1945

45.10 - burmistrz spotka się ze starostą chojnickim i wójtem gminy Chojnice ws. ewentualnego wspólnego zakupu części gmachu b.szpitala. Gmina rozważa uruchomienie w tej lokalizacji siedziby GOPS; powiat filię Muzeum; miasto działalność MOPS i ChCK.

49.25 - kalendarz - m.in. w poniedziałek spotkanie z Jadwigą Zagozda, która jest zainteresowana objęciem funkcji pełnomocnika burmistrza ds. osób niepełnosprawnych

51.20 - o kandydacie na prezesa Stowarzyszenia Partnerstwo Miast

54.10 - o modernizacji obiektu Parku Wodnego 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.