×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Arseniusza Finstera - 19.02.2016


Dodane: 2016-02-19

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Arseniusza Finstera z 19.02.2016.

0.20 - o wdrażaniu programu wyższych zasiłków rodzinnych 500+, z 7400 dzieci w wieku uprawniającym do zasiłku prawdopodobnie skorzysta ok. 5000, UM czeka na decyzję wójta Z.Szczepańskiego ws. pozyskania na siedzibę GOPS części budynku starego szpitala, MOPS zatrudni dodatkowo 2 osoby do obsługi interesantów; program jest słuszny, ale nie przyczyni się do poprawy dzietności

10.05 - UM wyśle listy do mieszkańców następujących ulic: Strzeleckiej (priorytet współpracy z powiatem na 2017 rok remont tej ulicy, jest problem z wykonaniem przez ENEA skablowania linii napowietrznej); Willowej (będzie w przyszłości budowana wraz z Ludową, wcześniej budowa gazociągu i deszczówki); Niemcewicza (przełożony remont na 2017, będzie miejską ulicą). Powiat przejmie ul. Morozowa, która zostanie wchłonięta przez ul. Strzelecką.

20.10 - o ofertach przetargowych na budowę ul. Agrestowej, na os.Asnyka; o poprawkach do budżetu dotyczących budowy ChCK (zwiększenie do 2,6 mln, przetarg pod koniec marca).

26.55 - o efektach spotkania z właścicielkami niepublicznych przedszkoli i poczynionych uzgodnieniach; o wysokości spłat wyrównania dotacji,

31.20 - o spotkaniu z przedstawicielami PKP PLK ws. dworca PKP, o przygotowaniach do złożenia wniosku na dotację na budowę węzła integracyjnego

33.55 - o wniosku działaczy PChS złożonym podczas konsultacji projektu uchwały RM nowelizującej regulamin Strefy Płatnego Parkowania, kupcy są przeciw bezpłatnemu parkowaniu w soboty, może uda się wkrótce wprowadzić płatność SMSem.

41.15 - o liście pracownika UM Damiana Pilackiego postulującego zamontowanie dodatkowych stojaków na rowery dla urzędników oraz rozważenie wprowadzenie zachęty finansowej za dojazd rowerem do pracy w ratuszu

43.45 - komentarz ws. udziału w pracach komisji RM osób nie będących radnymi; dyskusja nt. definicji nadwyżki, wolnych środków,

45.10 - sprawy różne i kalendarz: wkrótce spotkanie z zarządem ROD Metalowiec; 23.02 wyjazd na posiedzenie RIO w Gdańsku ws. naliczania dotacji przedszkolnych; 24.02 spotkanie ze Stow. Szukam Drogi ws. ewentualnego przekazania im prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Dziennego Pobytu; za tydzień nie będzie konferencji prasowej z powodu wyjazdu burmistrza ws. budowy węzła Nieżychowice na obwodnicy.

48.20 - Chojnice TV zapytało o efekty spotkania nt. wyników ankiet rozprowadzanych wśród rodziców niepełnosprawnych przedszkolaków, ok. 68% rodziców wzięło w niej udział. Na stronie Przedszkola jest następująca informacja: "W dniach od 20 do 28 stycznia 2016 roku w naszym przedszkolu zostanie przeprowadzona ankieta dotycząca zweryfikowania mocnych i słabych stron przedszkola. Rodziców prosimy o odbieranie ankiet u wychowawców."

50.40 - Chojnice TV spytało, czy Jadwiga Zagozda będzie pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych. Komisja Społeczna jest przeciw ustanawianiu takiego pełnomocnika.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone na Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.