×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Sztuczne lodowisko zdominowało debatę o budżecie osiedlowo - obywatelskim


Dodane: 2016-05-18

Sprawa lokalizacji i finansowania sztucznego lodowiska zdominowała debatę o budżecie osiedlowo - obywatelskim, którą wczoraj (17.05) zorganizowało Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność. Zaproszono do niej Mariusza Brunkę, radnego miejskiego i zarazem przewodniczącego Osiedla Śródmieście; Jerzego Świerczewskiego, przewodniczącego osiedla im. Michała Drzymały, oraz Andrzeja Ciemińskiego, pełnomocnika burmistrza ds. budżetów osiedlowo -obywatelskich. W sali Szkoły Muzycznej przy ul. Grunwaldzkiej pojawił się także burmistrz Arseniusz Finster. Prowadzącym debatę był Kamil Kaczmarek. W I części debaty jej uczestnicy dzielili się doświadczeniami z wprowadzania osiedlowych budżetów obywatelskich (MB 23.35 - 31.10; JŚ 31.10 - 37.45), a Architekt Miejski Andrzej Ciemiński (3.50 - 23.35) szczegółowo omówił projekty inwestycyjnych wydatków wszystkich samorządów osiedlowych, ich zaawansowanie. Odniósł się także do wniosku Samorządu Osiedla Śródmieście, które zamierza od grudnia na płycie Starego Rynku uruchomić sezonowe sztuczne lodowisko. Podał szacunkowe koszty wynajmu, a także wybudowania takiego lodowiska, jako Biały Orlik na boisku przy SP - 1 i Gimnazjum nr 2. Również burmistrz Arseniusz Finster kilka razy zabrał głos w dyskusji (od 47.00; od 58.40 i później), polemizując z dyskutantami. Uważa ponadto, że lokalizacja sztucznego lodowiska na boisku przy szkołach, zaproponowana przez Jerzego Erdmana z Chojnice TV jest dobrym i kompromisowym rozwiązaniem. Nagranie zawiera zapis całej debaty. 

"Zamiast lodowiska na Rynku Biały Orlik przy Gimnazjum nr 2?" - artykuł Chojnice TV z autorską koncepcją jej właściciela Jerzego Erdmana o lokalizacji lodowiska.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.