Juniorzy rocznik 2002 Chojniczanki z medalami i pucharem

Dodane: 2016-06-12

W ostatnim meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorów rocznika 2002 lider, Chojniczanka Chojnice pokonała na "Modraku" przy ul. Bałtyckiej wicelidera Gryf Słupsk 3 - 0. Jeszcze przed meczem gospodarze byli pewni zdobycia I miejsca, gdyż mieli 6 pkt. przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Z tej przyczyny już w piątek 11.06 gratulacje młodym piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu złożył burmistrz Arseniusz Finster. Nim sędzia rozpoczął mecz, Dariusz Bilicki z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Rafałem Zabrockim, członkiem Zarządu MKS Chojniczanka, wręczyli puchar oraz medale młodzikom z drużyny trenowanej przez Sławomira Jankowskiego (0.00 - 2.25). W I połowie Chojniczanka (2.25 - 37.40) zdobyła dwie bramki. Pierwsza, to samobójcza po dośrodkowaniu Kacpra Kasperowicza. Na 2 - 0 podwyższył Tim Schopinski. Wynik meczu ustalił w II połowie (37.40 - 1.16.08) Bartłomiej Araszewski. Trener Sławomir Jankowski dokonał w trakcie meczu 7 zmian. Mateusz Thiede zastąpił Jakuba Legina, jego później Bartłomiej Teca, Mateusz Sikorski wszedł za Bartosza Synoradzkiego, Sebastian Piepiora zagrał za Juliana Kowalczyka, Sylwester Narloch za Kacpra Kasperowicza. W przerwie pomiędzy słupkami stanął Filip Fortuński, który zastąpił Daniela Landowskiego. Po ostatnim gwizdku na sztucznej trawie Modraka odbyło się świętowanie mistrzostwa Pomorza rocznika 2002. W ruch poszły bezalkoholowe szampany, a rodzice zawodników oraz dziadek Filipa Fortuńskiego uwieczniali to kamerami i smartfonami.