ChKS Kolejarz świętował 90 - lecie istnienia

Dodane: 2016-06-27

W sobotę (25.06) 90-lecie powstania świętował Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz Chojnice. Życzenia działaczom i zawodnikom klubu złożyli m.in. Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic oraz były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Kryszałowicz. 
Obaj przed uroczystością, która przesunęła się ze względu na dogrywkę i rzuty karne, obejrzeli w towarzystwie piłkarzy i działaczy Kolejarza mecz Polska - Szwajcaria. 
Uroczystości 90-lecia klubu rozpoczęły się w piątek (24.06) mszą w kaplicy b.szpitala i spotkaniem w Czytelni MBP z zasłużonymi członkami klubu. W sobotę najpierw odbył się turniej juniorów, a po nim mecz aktualnej drużyny seniorów z byłymi piłkarzami klubu. Wygrali ci pierwsi, ale nie wynik był tu najważniejszy. Warto odnotować m.in. występ 70-letniego Zbigniewa Dullka. 
Oficjalna uroczystość odbyła się po meczu Polska - Szwajcaria. Życzenia złożył działaczom burmistrz Arseniusz Finster, który przekazał też klubowi specjalny grant z okazji jubileuszu klubu. Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes Pomorskiego ZPN nie tylko pogratulował działaczom jubileuszu, ale też wyraził szacunek, bo sam zdaje sobie sprawę, jak trudno być drugim klubem w małym mieście. Kryszałowicz w asyście prezesów klubu Krzysztofa Dziadczyka i Jacka Zakrzewskiego wręczył wiele odznaczeń dla byłych prezesów, działaczy i sportowców. 
Historię klubu i różne jego losy przedstawił aktualny prezes Krzysztof Dziadczyk (jego wystąpienie dostępne jest w materiale wideo). Andrzej Górnowicz dostąpił zaszczytu pokrojenia specjalnego tortu w kształcie boiska. 
Aktualnie ChKS Kolejarz reprezentują dwie sekcje - biegowa Florian oraz coraz prężniej działająca piłki nożnej. 
Tekst, zdjęcia oraz wideo Aleksander Knitter.
Fotoreportaż z uroczystości rocznicowych na stadionie ChKS Kolejarz przy ul. Lichnowskiej.
Tagi: