×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Jarosław Wałęsa - Brexit może być pożyteczny dla UE


Dodane: 2016-07-08

Chojnice TV zapytało europosła Jarosława Wałęsę o przyczyny zwycięstwa w referendum zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jest zdania, że przeważył populizm jego inicjatorów, którzy teraz nie mają pomysłu, co robić po referendum. "Niech to będzie przestrogą dla polityków, którzy budują swoją karierę na populistycznych hasłach. (...) Ciekawe, co stanie się z Wielką Brytanią, skoro Irlandia Północna i Szkocja chcą pozostać w UE? (...) Mam za złe Brytyjczykom, że przez 40 lat w UE nigdy nie byli konstruktywnym partnerem do rozmowy. Oni zawsze dla siebie wyciągali różne rabaty. Są poza strefą Schengen, poza strefą Euro. (...) Uważam, że takie wyjście z UE Zjednoczonego Królestwa może być nawet pożyteczne dla Unii Europejskiej" - odpowiedział Jerzemu Erdmanowi z Chojnice TV europoseł Jarosław Wałęsa. Nagranie z 8.07.2016 z konferencji zorganizowanej w Charzykowach przez LGR Morenka na temat rozwoju południowego subregionu województwa pomorskiego przy wykorzystaniu środków unijnych.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.