Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Książka o wyborach z czerwca 1989 w Chojnicach wkrótce w druku


Dodane: 2016-07-29

Wywiad z Marcinem Wałdochem, autorem książki o wydarzeniach związanych z wyborami parlamentarnym w czerwcu 1989 r. w okręgu chojnickim. Jak napisał o niej na profilu wydawnictwa - "Dzięki tej pozycji książkowej poznacie kulisy negocjacji nad ordynacją wyborczą, reakcje i stan związku "Solidarność" oraz zachowania władzy ludowej, którą będzie na kartach książki reprezentować Komitet Miejski i Gminny PZPR w Chojnicach. Do tego w książce, po raz pierwszy w polskiej literaturze zostaną zaprezentowane wyniki szczegółowe z okręgu chojnickiego w wyborach do Sejmu i Senatu wraz z mapami, tabelami, wykresami i wieloma wnioskami, które rzucają zupełnie nowe światło na przebieg wyborów czerwcowych w regionie chojnickim."

Jerzy Erdman z Chojnice TV zapytał Marcina Wałdocha o zawartość książki, sposób jej wydania. Poprosił o przybliżenia tła historycznego, dzięki któremu doszło do wyborów w czerwcu 89, przedstawienie wyników wyborów i frekwencji oraz kwerendy w archiwach chojnickiej organizacji PZPR i partii sojuszniczych. Wywiad zrealizowano 29.07.2016 w chojnickim Parku 1000 - lecia.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.