Dzisiaj jest Sobota, 26 Maja 2018 roku.

Radni proszą Zbigniewa Buławę o więcej chojniczan na Nocy Poetów


Dodane: 2017-05-15

Radni z Komisji Kultury poprosili Zbigniewa Buławę o więcej chojniczan na kolejnych edycjach sierpniowej Nocy Poetów.

Takie było podsumowanie dzisiejszej (15.05) dyskusji na kolejnym posiedzeniu tej komisji w Radzie Miejskiej Chojnic. Wcześniej szef Referatu Kultury w UM Zbigniew Buława przedstawił zaawansowanie prac organizacyjnych nad XXIII edycją Nocy Poetów. Tradycyjnie przed nią odbędzie się Biesiada Artystyczna, której bazą będzie ośrodek LKS Charzykowy. Najmniej pewna jest lista aktorów, którzy będą recytować wiersze. Na 99% wystąpi Jerzy Trela. Noc Poetów zakończy występ grupy wykonującej utwory Leonarda Cohena i Edwarda Stachury. Przedtem zobaczymy występ grupy "Chwila nieuwagi" oraz barda z Krakowa Roberta Kasprzyckiego. W czasie dyskusji przewodnicząca Komisji Maria Błoniarz - Górna zwróciła się do Zbigniewa Buławy, by umożliwił na "swojej" imprezie w Fosie Miejskiej występ laureatów Kwietniowych Spotkań z Poezją, które organizuje LO im.Filomatów Chojnickich. "Nie może być tak, że z konkursu szkolnego będziemy brać co roku, bo tak należy. (...) Społeczeństwo przychodzi na tzw. gwiazdy, to jest magnes" - takie stanowisko ma pomysłodawca Nocy Poetów. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.