Dzisiaj jest Sobota, 26 Maja 2018 roku.

Radni wizytowali Skwer Wielewski i Park 1000 - lecia


Dodane: 2017-05-16

Miejscy radni z Komisji Ochrony Środowiska zapoznali się dziś (16.05) ze stanem zieleni i zadrzewień na Skwerze Wielewskim na Osiedlu Kaszubskim oraz w Parku 1000 - lecia. Towarzyszył im Waldemar Spichalski, Miejski Ogrodnik. Obrady w terenie prowadził przewodniczący komisji Stanisław Kowalik. Udział wzięli także Renata Dąbrowska, Marek Bona oraz Antoni Szlanga. W I etapie był Skwer Wielewski (0.00 - 7.00 minuty), gdzie radnym pokazano miejsce, gdzie wkrótce powstanie boisko do gry w piłkę nożną. Dowiedzieli się także o ostatnio poczynionych nasadzeniach oraz mającej wkrótce rozpocząć się naprawie tamtejszej altany. 

Drugim etapem objazdu był Park 1000 - lecia. Trasa spaceru wiodła od Domku Ogrodnika w pobliżu bulodromu, przez okolice skateparku, ogród botaniczny do miejsca, gdzie jest zegar słoneczny. Tam na pytanie Antoniego Szlangi w sprawie szczegółów tzw. Ścieżki Titiusa, która ma powstać w br., odpowiedział Waldemar Spichalski. Wcześniej Marek Bona złożył wniosek o ustawienie w pobliżu łowiska dla wędkarzy tzw. TOI - TOI. Miejski Ogrodnik zaakceptował ten pomysł. Natomiast Chojnice TV zapytało ratuszowego urzędnika o przyczyny usychania drzew w Parku. Wg niego główną przyczyną są choroby i korniki. Na miniaturce video zdjęcie "kaczkomatu" z pokarmem do karmienia kaczek. Skorzystał z niego m.in. Stanisław Kowalik.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.