Dzisiaj jest , 24 Czerwca 2018 roku.

Ks. Janusz Chyła zagrał w koszykówkę na święcie Gimnazjum nr 1


Dodane: 2017-05-18

W dniu 97 urodzin patrona Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II tradycyjnie zostało zorganizowane Święto Szkoły. W uroczystości otwarcia imprezy na szkolnym boisku, oprócz dyrekcji, kadry pedagogicznej oraz uczniów, wziął udział także ks. proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Janusz Chyła. Pierwszym punktem Święta Szkoły był udział społeczności szkolnej we Mszy Świętej w tymże kościele. Po otwarciu imprezy na naszą prośbę zmierzył się ks. Janusz Chyła z dyrektor Małgorzatą Henszke w konkursie rzutów piłką do kosza. Przez kolejną godzinę gimnazjaliści mierzyli się w wieloboju sprawnościowo - wiedzowym. Niektóre z konkurencji związane były z papieżem Janem Pawłem II. Należało m.in. wpisać słowo lub słowa, które kojarzyły się z patronem Gimnazjum; lub odszukać wylosowane miasto na świecie, gdzie miała miejsce Msza św. odprawiona przez niego.

Uczniowie klas III mieli natomiast za zadanie przygotować na swych stoiskach potrawy pochodzące z krajów, które podczas swego pontyfikatu odwiedził Karol Wojtyła. Najwięcej chętnych było na kuchnię amerykańską. Była także kuchnia włoska, gdzie reporter Chojnice TV został poczęstowany pizzą i lasagne. Pierwsze miejsce jury przyznało klasie III C, która na swym stoisku zmieściła i potrawy kuchni amerykańskiej, i meksykańskiej. Pomiędzy nimi "wybudowany" został jednak mur, który doglądał sam ... "prezydent Trump"! Nagranie z 18.05.2017.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.