Przypominamy. W 2017 pociąg z Chojnic w Sępólnie Kr. witali jaskiniowcy!

Dodane: 2021-06-17

Przed 4 laty (17.06.2017) Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei kolejny raz zorganizowało przejazd pociągiem specjalnym na trasie Chojnice - Nakło - Chojnice. Chojnice TV towarzyszyło z kamerami na trasie z Chojnic przez Ogorzeliny, Kamień Kr. i Sępólno Kr. Nagrywaliśmy i przejazd pomiędzy tymi stacjami, jak i pobyt pasażerów w Kamieniu i Sępólnie.

Jak przekazał nam przed odjazdem z Chojnic Damian Otta, kierownik pociągu, internetowego zakupu biletów dokonało ok. 180 osób, w tym mieszkańcy Trójmiasta, Bydgoszczy, Tucholi, Krakowa czy Wrocławia. Zapowiedział, że w Kamieniu Kr. i Sępólnie Kr. miejscowe domy kultury przygotowują imprezy powitalne. Niestety, na chojnickim dworcu nie widzieliśmy np. kaszubskiej kapeli czy kogoś z folderami o urokach chojnickiej ziemi.

Okazało się, że w Kamieniu Kr. na pasażerów czekała miejscowa Kapela Znad Mochla. Cukierkami czekoladowymi pasażerów pociągu powitała Teresa Krawczyk, na co dzień pracująca na chojnickiej stacji. W rozmowie z nami żaliła się, że miejscowym władzom nie zależy na przywróceniu ruchu pasażerskiego na tej linii. Także emerytowanemu dyżurnemu ruchu, pracującemu na tej stacji przez 35 lat, Franciszkowi Krawczykowi, brakuje osobowych pociągów, który kiedyś jechał z Kamienia bezpośrednio do Włocławka.

Kolejnym etapem podróży kolejowych globtroterów było Sępólno Krajeńskie. Na jedynym peronie stacji czekali na nich ... jaskiniowcy, za których przebrali się pracownicy sępoleńskiego Centrum Kultury. Wesoło zabawiali gości z Polski, zapewniając, że powodem powitania ich w tej roli, było cofnięcie się Sępólna do tej epoki po likwidacji ruchu na linii kolejowej. Nie tylko Chojnice TV było z kamerami (jedna w pociągu, druga podróżowała w aucie ze stacji na stację) na sępoleńskim dworcu (przystanku?). Także była ekipa TVP 3 Bydgoszczy. Nagranie z 17.06.2017.

0.00 - 3.03: stacja Chojnice.

3.03 - 7.20: przejazd Chojnice - Ogorzeliny.

7.30 - 9.30: przejazd Ogorzeliny - Kamień Kr.

9.30 - 12.40: stacja Kamień Kr.

12.40 - wjazd na stację Kamień Kr. pociągu; pobyt pasażerów na stacji.

18.49 - wyjazd z Kamienia Kr., przejazd do Sępólna Kr.

25.19 - wjazd na stację Sępólno Kr., pobyt na stacji.

Fotogaleria z przejazdu.   Zapis transmisji na żywo ze stacji w Kamieniu Krajeńskim oraz w Sępólnie Krajeńskim.

Tagi: