W Rytlu w lipcu 2017 trzy konstrukcje wzięły udział w konkursie `Płynę Na Byle Czym`

Dodane: 2020-07-30

Dziś (30.07.2020) mijają trzy lata, gdy byliśmy z kamerą w Rytlu ostatni raz przed nawałnicą z sierpnia 2017. Wówczas nagrywaliśmy zmagania w konkursie "Płynę Na Byle Czym", który odbył się na Wielkim Kanale Brdy. Wiele drzew widocznych na video nie przetrwało nawałnicy.

Zorganizowano go w ramach XVII Dni Rytla. Jedna z nich - łódka z żaglem - zbudowana była z butelek i pojemników z tworzywa sztucznego, na którym dwoje młodych mieszkańców Rytla samodzielnie sterowało wiosłami. Pozostałe dwa "pływadełka" - tratwa z wanną i prysznicem oraz otwarta skrzynka z elementami psa - dalmatyńczyka, były holowane przez ojca (wanna) i koleżankę (pies).  W tym samym czasie na Kanale przy plaży publicznej rozgrywane były wyścigi dwuosobowych kajaków, a obok na boisku trwały rozgrywki plażowej siatkówki.

Zapis transmisji na żywo prowadzonej przez Chojnice TV na Facebook.

WYŚCIGI KAJAKOWE: I miejsce: Filip Skajewski i Jakub Majkowski; II miejsce: Marcin Kujawa i Mateusz Zalewski; III miejsce: Radosław Laskowski i Jan Główczewski.

KONKURS PŁYWANIA „NA BYLE CZYM”: I miejsce: Alicja Czartowska i Monika Kutowska; II miejsce: Jan Sojka i Gustaw Dalke; III miejsce: Kaja Szada Borzyszkowska i Artur Szada Borzyszkowski.

Tagi: