Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

ARiMR ma pomoc dla rolników poszkodowanych w nawałnicy


Dodane: 2017-09-11

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma pomoc finansową dla rolników poszkodowanych w nawałnicy z 11.08.2017.

Poinformował o tym na czwartkowej (7.09) konferencji prasowej w UG Chojnice szef chojnickiego oddziału Bartosz Bluma. By ją uzyskać, producent rolny musi mieć numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności; poniósł szkody w uprawach rolnych, lasach lub w budynkach służących do prowadzenia przez niego działalności rolniczej, spowodowane wystąpieniem w sierpniu 2017 r. huraganu, deszczu nawalnego lub gradu w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. 

Powyższa pomoc będzie udzielana w wysokości 1.000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na której wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w sierpniu 2017 r. huraganu, deszczu nawalnego lub gradu; i 2.000 zł na 1 ha powierzchni lasów. Wnioski można składać do 30.09.2017.

Więcej szczegółów o warunkach uzyskania pomocy na stronie ARiMR.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.