Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Dyrektor Domozych o stanie realizacji miejskich inwestycji


Dodane: 2017-09-12

Na środowym (12.09) posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej dyrektor Wydziału Budowlano - inwestycyjnego Jacek Domozych przedstawił stan realizacji miejskich inwestycji.

Rozpoczął (0.30) jednak od tej niedawno zakończonej, czyli adaptacji części pomieszczeń w wygasającym Gimnazjum nr 1 na nowe przedszkole samorządowe. Chwalił dobrą jakość i tempo prac projektantów, współpracę ze służbami dokonującymi odbioru obiektu. Uważa, że jest możliwe (od 1.40) zakończenie prac w przebudowywanej siedzibie ChCK do 15.12.2017, gdyż widzi determinację ekip wykonawcy i podwykonawców.  Najwięcej czasu (od 3.19) zajęło przekazywanie informacji o postępach prac na ulicach Osiedla Bytowskiego. Najprawdopodobniej termin zakończenia prac zostanie przesunięty z 31.10 na koniec listopada. Składa się na to opóźnione o 2-3 tygodnie wejście ekip Miejskich Wodociągów, które wymieniają całą sieć wodociągową i część przyłączy. Zaskoczyło wykonawców robót drogowych także większa, niż się spodziewali, ilość chętnych do przyłączenia się do sieci kanalizacji deszczowej. Szczególnie dotyczy to ul. Niemcewicza. Dyrektor Domozych ma nadzieję, że realizowany zbiornik retencyjny pomieści tę zwiększoną ilość wód opadowych. Zadeklarował, że do SP - 7 w czasie robót będzie dojazd zawsze z 3 kierunków, a tylko jeden będzie zamknięty. Na miniaturce video zdjęcie nowego placu zabaw dla przedszkola przy ul. Huberta Wagnera.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.