Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

W ratuszu i na Skypie o placu zabaw przy Rzepakowej


Dodane: 2017-09-15

Wczoraj (14.09) w ratuszu odbyła się videokonferencja prasowa, której podstawowym tematem była realizacja przez firmę APIS placów zabaw, które zlecił Urząd Miejski w Chojnicach, a finansowały je samorządy osiedlowe z budżetów obywatelskich.

Wzięli w niej udział burmistrz Arseniusz Finster, Magdalena Wlazłowska z Wydziału Budowlano - Inwestycyjnego, inspektor nadzoru Dariusz Rząska, pełnomocnik burmistrza ds. budżetów osiedlkowo - obywatelskich Andrzej Ciemiński oraz prezes firmy APIS Artur Kołakowski i jego pracownik Jakub Oziębło (z pomocą komunikatora Skype). Z zaproszenia burmistrza postanowiła nie skorzystać przewodnicząca SMO - 4 osiedla Hallera - Bursztynowe - Igły Kornelia Żywicka, projektantka placow zabaw na Hallera i przy Modraku na ul. Rzepakowej. Relacja zawiera obszerne fragmenty konferencji, która trwała 1 g 20 minut. Pominęliśmy przede wszystkim odczytanie przez burmistrza stanowiska firmy APIS, z którym można zapoznać się poprzez jego ściągnięcie: strona 1 - strona 2 - strona 3 - strona 4. Fotogaleria z konferencji oraz zdjęcia z placu zabaw przy ul. Rzepakowej z 14.09.2017. 

0.00 - Burmistrz Arseniusz Finster: Pani Kornelia Zywicka była zaproszona na konferencję, niestety postanowiła nie przyjść na nie;  za opóźnienia w realizacji naliczyliśmy firmie APIS kary umowne w wysokości 43 708 zł; odebraliśmy plac zabaw przy ul. Jabłoniowej, gdyż za zgodą tamtejszego samorządu przyjęliśmy propozycję upustu cenowego w wysokości 30% netto (13,7 tys. zł, które wrócą do samorządu osiedlowego) z powodu przebarwień nawierzchni syntetycznej;  na placu przy Modraku największy problem jest z zabawką pt. kopalnia piasku; odczytał oświadczenie firmy APIS.

6.35 - Magdalena Wlazłowska o przetargu na wykonanie placów zabaw; zawarto porozumienie z APIS ws. rzeczowego rozliczenia kar umownych; firma dostarczy 6 "sprężynowców", 8 huśtawek metalowych, karuzelę, 3 równoważnie, 3 wiaderka zapasowe do kopalni piasku, wymieni ponad 180 m2 szt. trawy przy boisku przy ul. Karsińskiej; sprzęty będą montowane na terenie miasta przez Wydział Komunalny.

13.50 - Dariusz Rząska: pierwotny projekt kompleksu przy Modraku zaprojektowano w miejscu zbyt pochyłym, musieliśmy zmienić lokalizację, ale dalej jest niekorzystny spadek; po wykonaniu zgodnej z projektem nawierzchni z drobnych kamyków kompleksu fitness, konieczna była jego wymiana na polbruk; pierwotne metalowe wiaderka zamieniliśmy na bezpieczniejsze plastykowe;

19.17 - Andrzej Ciemiński: o projekcie urządzenia pn. kopalnia piasku na placu przy ul. Rzepakowej;  Dariusz Rząska: dzieci nie powinny bez podpowiedzi rodziców korzystać z kopalni piasku; inaczej byłoby dla nich zbyt skomplikowane; 

25.45 - prezes Artur Kołakowski o zachowaniu Kornelii Żywickiej - Nie jestem zdziwiony jej nieobecnością. Nie odbiera telefonów, ucieka z placu zabaw na odbiorze, potem organizuje na nim konferencję prasową; Jakub Oziębło: mniejsze dzieci mogą mieć problem z rozszyfrowaniem o co chodzi z kopalnią piasku; wykonamy tablicę z instrukcją obsługi tej zabawki; wyjaśnienia nt. certyfikowania urządzeń placów zabaw.

39.20 - pytanie o ocenę warunków gwarancji

45.00 - prośba do prezesa APIS i burmistrza o ocenę realizacji kontraktu.

51.05 - pytanie ws. problemu z opłaceniem przez UM faktury dla firmy wykonującej audyt placów zabaw na zlecenie SMO - 4 kierowanej przez Kornelię Żywicką.

Miniaturka video, to zdjęcie placu zabaw przy ul. Rzepakowej obok Modraka ze słynną kopalnią piasku.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.