×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 roku.

Radna Pruska pyta o ul. Podmiejską, Pan Wójt oczernia Chojnice TV


Dodane: 2017-09-16

Podczas wczorajszej (15.09) sesji Rady Gminy Chojnice radna Ewa Pruska złożyła interpelację, która dotyczyła m.in. ul. Podmiejskiej w Lipienicach i finansowania jej remontu m.in. z pieniędzy pozyskanych przez Gminę od samorządów, jak środki na usuwanie zniszczeń po nawałnicy.

Nie wymieniła w niej źródła informacji. Być może był to artykuł Chojnice TV na ten temat. Składa się on z fragmentu nagrania video z konferencji prasowej Pana Wójta Zbigniewa Szczepańskiego z 7.09.2017, na którym w I części włodarz przedstawia m.in. wartość pomocy finansowej od samorządów i podaje niektóre cele ich wydatkowania. W II części odpowiada na pytania Chojnice TV ws. ul. Podmiejskiej w Lipienicach, której remont jest współfinansowany przez 4 samorządy z pieniędzy "nawałnicowych" w kwocie 420 tys. zł. Wyjaśnienia wójta są w całości, bez skrótów. W nagraniu, ani w opisie artykułu, nie ma jakiegokolwiek komentarza Chojnice TV czy krytyki tego rozwiązania. Jedyną naszą "winą" jest zadanie pytania i drążenie tematu oraz zmontowanie osobnego artykułu w tej sprawie. Być może także źle zrobiliśmy, że następnego dnia po konferencji pojechaliśmy sfilmować przejazd wspomnianą ulicą Podmiejską. Jak ocenił nasze artykuły Pan Wójt Zbigniew Szczepański,  można znaleźć w odpowiedzi dla Radnej Ewy Pruskiej, której dziękujemy za poruszenie sprawy ul. Podmiejskiej. Słowa Pana Wójta dotyczące Chojnice TV uważamy za oszczerstwo. Przykro nam jest, że nie spotkały się one z odpowiedzią jakiegokolwiek radnego czy sołtysa. Znaczy to, że albo nie są im znane nasze artykuły, albo podzielają stanowisko Pana Wójta. Chcemy także zapewnić Mieszkańców Lipienic, Pawłówka i okolicznych miejscowości, że remont drogi (wraz z jej poszerzeniem) należał się Wam dawno. Mamy tylko wątpliwości, czy jest zasadne korzystanie w tzw. montażu finansowym z pieniędzy "nawałnicowych".

0.00 - Ewa Pruska: "Jakie są zniszczone po nawałnicy drogi gminne? Ile środków finansowych gmina Chojnice po nawałnicy otrzymała od MSWiA? Proszę o kserokopie umów gminy z samorządami, ktore przekazały dary finansowe. Czy jest zapis w umowach, że wydatkowanie tych pieniędzy jest po uchwale Rady Gminy czy jednoosobowo przez Pana Wójta? Są zapytania ws. ul. Podmiejskiej w Lipienicach. Czy ona była uszkodzona po nawałnicy? W nowelizacjach budżetu są głównie liczby, opis wydatkowania np. pieniędzy z darów, jest ogólnikowy."

2.50 - Pan Wójt: "Dlaczego ul. Podmiejska? Szukanie sensacji, że pieniądze z Gdańska idą na tę ulicę jest dla mnie śmieszne, żenujące i wynikające z niskich pobudek. (...) Jeśli jakiś miejscowy dziennikarz chce zaistnieć na mapie dziennikarstwa, niech się uczy podstaw dziennikarstwa, obiektywności, profesjonalizmu i prawdy."

7.20 - Pani Sołtys Pawłówka - Lipienice Mariola Pażontka Lipińska: "Ta droga jest mocno uszkodzona. Ktoś urywa lusterka, bo jest tam zniszczona droga. Urywają sobie koła, przebijają koła. Jeżdża tam nie przestrzegając zasad ruchu drogowego. Ulica jest bardzo zdewastowana, są wyrwane do połowy szerokości drogi kawałki asfaltu." Od 7.25 zapis przejazdu autem całą ul. Podmiejską z 8.09.2017. Na początku odcinka za centrum handlowym znaki ograniczenia prędkości do 40 km/godzinę i tonażu pojazdów do 12 ton.

9.00 - wypowiedź Pani Sołtys Klawkowa Ludwiki Pokojskiej.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.