Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera z 22.09.2017


Dodane: 2017-09-22

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z 22.09.2017.

0.00 - Komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger o statystyce od 1 sierpnia do dnia konferencji; trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"; o poszukiwaniach sprawców dewastacji urządzeń w parku 1000-lecia; Chojnice TV zapytało o plany modernizacji kamer monitoringu i ustawienia ich przy skrzyżowaniu Kościerska - Młodzieżowa - Obrońców Chojnic.

15.55 - burmistrz: kalendarz wydarzeń w mieście.

17.10 - kolejna aktualizacja ilości wypłat zasiłków "nawałnicowych"; dziś rozstrzygnięty będzie przetarg na wywóz drewna z wiatrołomów w Lasku Miejskim, szacunkowo będzie to ok. 2000 m3 (nie 20 tys. m3, jak omyłkowo podczas konferencji powiedział burmistrz); o rozliczeniu otrzymanych darów pieniężnych od samorządów. Pytanie Chojnice TV: Czy w Chojnicach są wymagane faktury do rozliczenia zasiłków losowych do 6 tys. zł? - Nie trzeba.

24.35 - mamy instrukcję obsługi zabawki pn. "kopalnia piasku" (na miniaturce video); poproszę, by przedszkolaki z PS nr 3 przetestowały to urządzenie; spotkam się z szefami samorządów osiedlowych ws. nadzoru nad nowymi placami zabaw.

29.15 - dziś otwarcie ofert na remont Fosy Miejskiej. Złożono jedną w wysokości ponad 3,4 mln zł. Miasto planuje przeznaczyć na tę inwestycję 1,94 mln zł.

29.40 - Dyrektor Muzeum zwróciła się o ustanowienie ulicy Podmurnej strefą bez papierosa; będzie w tej sprawie wniosek na poniedziałkowej sesji RM.

33.15 - miasto daje dotację 20 tys. zł na realizację fabularnego filmu krótkometrażowego, w którym będą promowane Chojnice; tytuł "Miłość jest ślepa"; scenariusz napisał Dominik Gostomski; zdjęcia Daniel Frymark; muzykę pisze i wykonuje zespół Pierwiastek z 3; akcja filmu dzieje się na Starym Rynku, w okolicznych uliczkach, w parku 1000-lecia oraz w Charzykowach i Swornegacie; być może zagra w nim Jan Nowicki.

37.05 - o wczorajszym spotkaniu nt. konsultacji przebiegu i projektu zachodniego obejścia miasta; będzie wykonany raport oddziaływania na środowisko; spotkanie było trudne; o argumentach za budową tej drogi; duża zachodnia obwodnica nadal jest w planach; na liście obecności były 63 osoby; 

58.10 - o projekcie uchwały ws. nabycia od Regaluxa gruntu, który będzie odsprzedany Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej; o pomocy udzielanej potencjalnym inwestorom w pozyskaniu terenów w Chojnicach.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.