Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Osowicka - Burmistrzu, na co wójt przeznacza naszą pomoc po nawałnicy?


Dodane: 2017-09-26

Radna miejska Marzenna Osowicka na wczorajszej (25.09) sesji Rady Miejskiej Chojnic interpelowała w sprawie przeznaczenia pomocy finansowej miasta w wysokości 50 tys. złotych dla Gminy Chojnice na likwidację skutków nawałnicy.

Marzenna Osowicka: "Czy pan burmistrz ma wiedzę na co konkretnie zostały te pieniądze przeznaczone? Media ogólnopolskie ruszyły temat przeznaczenia tych środków, że niesłusznie część z nich pan wójt przeznaczył na modernizację, naprawę ul. Podmiejskiej, która wiedzie z berlinki do Galerii, że jednak trochę naciągane było to uzasadnienie, iż ul. Podmiejska doznała zniszczeń wskutek nawałnicy. Wiele osób, które jeżdzą tamtędy, tak autorytatywnie stwierdza, że oprócz zniszczonego przystanku autobusowego przez drzewo, te zniszczenia, o których pan wójt wspomina, nie są z tego kataklizmu."

Burmistrz Arseniusz Finster: "My dając tę darowiznę nie określiliśmy na jaki cel. Gmina Chojnice może wykorzystać albo kierując nasze środki na pomoc bezpośrednią, albo na naprawę infrastruktury gminnej. Z tego co wiem, to na pewno pan wójt nie będzie wykorzystywał naszych środków na ul. Podmiejską. (...) Mam pełne zaufanie do pana wójta. Nie tylko jesteśmy samorządowcami zza miedzy, ale też jesteśmy dobrze współpracującymi partnerami."

Podczas konferencji prasowej z 7.09.2017 wójt Zbigniew Szczepański przekazał dziennikarzom zestawienie deklarowanej pomocy finansowej od samorządów. W pozycji nr 6 jest: "Miasto Chojnice - Umowa z dnia 25.08.2017. 50 000 zł - umundurowanie, rękawice, obuwie, siekiery." W czasie sesji Rady Gminy z 15.09.2017 poinformował, że te rzeczy są przeznaczone dla strażaków z OSP. 

Na miniaturce video screen z przejazdu samochodem ulicą Podmiejską następnego dnia po konferencji prasowej w UG Chojnice z 7.09.2017. Powstał obok przystanku MZK.

Artykuł Chojnice TV z 7.09.2017 nt. finansowania remontu ul. Podmiejskiej w Lipienicach. Jako pierwsi napisaliśmy o tym z lokalnych mediów.

Artykuł Chojnice TV z 16.09.2017 "Radna Pruska pyta o ul. Podmiejską, Pan Wójt oczernia Chojnice TV", w którym zrelacjonowaliśmy temat ul. Podmiejskiej z sesji Rady Gminy.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.