Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Możesz decydować o tym, kto otrzyma grant na poprawę lokalnego otoczenia


Dodane: 2017-10-03

Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

W Chojnicach i okolicy konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada”, Stowarzyszenie Przyjaciół „Siódemki”, Polski Czerwony Krzyż. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

- Pierwsze dwie edycje programu pokazały nam jak wiele dobrego mieszkańcy są w stanie zrobić przy naszej pomocy. Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco utwierdza nas w przekonaniu, że program jest potrzebny. Naszym zdaniem wszystkie projekty są wspaniałe, już nie możemy się doczekać rezultatów tej edycji – mówi Daria Kulińska Członek Rady Fundacji Tesco.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W regionie w gronie finalistów znalazły się:

- Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada”, którego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców gminy Chojnice w oparciu o zasoby regionu – zarówno bogactwa naturalne, kulturowe i społeczne. Środki z grantu przeznaczy na organizację szkolenia na temat wolontariatu i zbiórek publicznych.

- Stowarzyszenie Przyjaciół „Siódemki” działa na rzecz polepszenia warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Środki z grantu przeznaczy na stworzenie spektaklu teatralnego wykonanego w konwencji Czarnego Teatru.

- Polski Czerwony Krzyż, którego misją jest praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy. Oddział Rejonowy w Chojnicach środki z grantu przeznaczy na przeprowadzenie zajęć z udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Chojnic i okolic.

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

W materiale video instrukcja, jak głosować w konkursie.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.