Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

Finster i Żywicka starli się na spotkaniu przewodniczących samorządów osiedlowych


Dodane: 2017-10-03

Burmistrz Arseniusz Finster zorganizował dziś (3.10.2017) spotkanie z przewodniczącami zarządów samorządów osiedlowych, by odpowiedzieć na ich wnioski zgłoszone przed sesją Rady Miejskiej z 25.09.2017.

Wszystkie dotyczyły realizacji budżetów osiedlowo - obywatelskich, a głównie budowy placów zabaw. Pierwszy z nich, to otrzymanie zapisu video i audio z konferencji prasowej, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele firmy APIS. Płytkę przygotowaną dla UM Chojnice przez Chojnice TV odebrał Mariusz Brunka, szef Osiedla Śródmieście. Następnie burmistrz i Skarbnik Miasta Wioletta Szreder przedstawili finansowe podsumowanie tegorocznych budżetów inwestycyjnych. Największy minus ma osiedle nr 2 Bytowskie. Niedobór jest w wysokości 77 tys. zł. Środki na inwestycje będą mieli tamże w 2019 roku. Najwięcej na koncie ma oczywiście Samorząd nr 1 "Śródmieście" - 197 tys. złotych, gdyż nadal na realizację czeka ich pomysł wspólnego z miastem i innymi samorządami osiedlowymi powstania w centrum miasta sezonowego sztucznego lodowiska. Pod koniec spotkania (od 57.35) Chojnice TV zadało pytanie o to, w której kadencji samorządu terytorialnego to lodowisko w końcu powstanie. Najwięcej czasu w dyskusji, co nie było dla nikogo zaskoczeniem, zabrał temat realizacji przez firmę APIS placów zabaw na osiedlu Hallera i Bursztynowym, czyli na osiedlu, gdzie przewodniczącą jest Kornelia Żywicka. Poruszano sprawy postępowania przetargowego, złożonych w nim ofert, certyfikatów, jakości prac. Drugie pytanie Chojnice TV na spotkaniu (od 59.35) dotyczyło właśnie placu zabaw przy boisku Modrak i terminu jego otwarcia.

Nagranie zawiera pełny przebieg spotkania.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.