Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Września 2018 roku.

W rocznicę kapitulacji wspólnie śpiewali powstańcze piosenki


Dodane: 2017-10-04

W 73 rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach zaprosili do auli rodziców i mieszkańców miasta na montaż słowno - muzyczny z (nie)zakazanymi piosenkami powstańczymi.

Do ich wspólnego śpiewania zachęcała publiczność dyrektor szkoły, której rodzina pochodzi z Warszawy, Ewa Modrzejewska. Liczy ona na to, że w przyszłym roku, wzorem Warszawy, będzie na Starym Rynku na początku sierpnia, w kolejną rocznicę wybuchu Powstania, plenerowe wspólne śpiewanie. Podczas wczorajszego (3.10.2017) koncertu można było wysłuchać m.in. takich piosenek, jak Marsz Mokotowa, Hej, chłopcy, bagnet na broń; Sanitariuszka Małgorzata; Warszawo ma czy Modlitwa Armii Krajowej. W auli ponadto były wystawione książki o tematyce powstańczej orak koszulki patriotyczne. Występ przygotowali nauczyciele SP1 - Mirosława Węsierska - Karasiewicz oraz Michał Leszczyński.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.