Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa posła Aleksandra Mrówczyńskiego z 4.10.2017


Dodane: 2017-10-04

Zapis transmisji konferencji prasowej posła Aleksandra Mrówczyńskiego oraz działacza Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Blumy. Odbyła się 4.10.2017 w Biurze Poselskim w Chojnicach przy ul. Sukienników.

0.00 - Bartosz Bluma o działaniach posła i chojnickiego PiS w okresie od końca czerwca do chwili obecnej; m.in. nt. poszukiwań szczątków polskich żołnierzy poległych 1.09.1939,  o uroczystościach z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej i nowego roku szkolnego; "słaba frekwencja była na mszy w Bazylice Mniejszej 4.09.2017"; o otwarciu wystawy katyńskiej i wykładzie na ten temat; poseł w czasie ostatniego posiedzenia Sejmu miał wystąpienie nt. 150 rocznicy pobytu ss.Franciszkanek na polskich ziemiach; 

5.45 - poseł A.Mrówczyński: o nawałnicy, jej skutkach i ich usuwaniu; "wielkie podziękowania dla wolontariuszy, harcerzy, strażaków", "byłem pomysłodawcą spotkania dyrektora Janusza Kaczmarka z Lasów Państwowych w Nowej Cerkwi z właścicielami lasów prywatnych", należy wystrzegać się przed naciągaczami, którzy za bezcen chcą kupić drewno z wiatrołomów.

21.40 - pytanie Chojnice TV:  Czy uważa pan, że gminy dobrze wydają pieniądze otrzymane od samorządów? Mam na myśli dyskusję na sesji Rady Gminy Chojnice nt. remontu ul. Podmiejskiej w Lipienicach.

A.Mrówczyński: Te pieniądze są związane z tym, co się wydarzyło. Ich wydawanie powinno być konsultowane z sołtysami.

B.Bluma: Byłem na konferencji prasowej w UG, kiedy ten temat był omawiany. Jeśli wójt podejmuje decyzję o remoncie drogi, która nie ucierpiała w czasie nawałnicy, to darczyńca musi wyrazić na to zgodę. Decyzję wójta uważam za niefortunną.

29.10 - o konsultacjach ws. projektu zachodniego obejścia, udziale w otwarciu obwodnicy Kościerzyny; "Moim zdaniem obejście powinno zaczynać się w okolicach działek Metalowiec i biec dalej od domów",  w poniedziałek wieczorem TVP Gdańsk robi w ratuszu program w tej sprawie z udziałem mieszkańców; 

39.10 - Bartosz Bluma: o pomocy dla rolników, której udziela ARMiR; do 31.10 można składać wnioski o pomoc przez poszkodowanych.

42.40 - rusza program OSA - Otwartych Stref Aktywności, który uruchamia Ministerstwo Sportu i Turystyki; obejmują one urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci; strefę relaksu i gier, zieleń. Wniosek może na kilka stref składać gmina. Wartość dotacji - do 50% kosztu. Można je składać w styczniu 2018.

48.00 - w II połowie listopada na Rynku będzie wystawa na temat stanu wojennego.

48.40 - Czy PiS wystawi swojego kandydata w grudniowych wyborach uzupełniających do RM Chojnic? - Nie. Słyszeliśmy, że planują wystartować w nich Kornelia Żywicka, Andrzej Mielke i Marcin Wałdoch.

51.25 - pytanie Chojnice TV: Jakie jest pana stanowisko ws. wniosku IPN o zmianę nazwy ulicy Stanisława Rolbieckiego? Czy będzie pan interweniował w Gdańsku, by nie dopuścić do tego?

- Proszę radnych o roztropność i rozwagę w tej sprawie, szczególnie, że burmistrz Rolbiecki dobrze zapisał się w pamięci chojniczan.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.