Dzisiaj jest Środa, 15 Sierpnia 2018 roku.

AK-owcy z Warszawy i Wilna opowiedzieli o swych wojennych przeżyciach


Dodane: 2017-10-05

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich odbyły się dziś (5.10) uroczystości z okazji 78 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Ich organizatorami byli: Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej; Szkolny Klub Historyczny im. AK przy LO im. Filomatów Chojnickich oraz Klub Historyczny im. gen. Grota - „Ziemi Chojnickiej”. 

Moderatorem był Olgierd Buchwald. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania modlitwy obozowej Armii Krajowej „O Panie, któryś jest na niebie”. Pierwszym prelegentem był prof. Jerzy Grzywacz (10.10 minuta do 43.35), harcerz Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej. W 1939 miał 10 lat, mieszkał z rodzicami w Gdyni. Po roku została jego rodzina przesiedlona do Warszawy. Tam zaangażował się w podziemne harcerstwo, czyli Szare Szeregi.

Po nim zabrał głos kolejny weteran - Włodzimierz Mikuć (od 45.20), uczestnik walk w szeregach Armii Krajowej na Wileńszczyźnie.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.