Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera - 6.10.2017


Dodane: 2017-10-06

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic A. Finstera z 6.10.2017.

0.00 - Prezes Banku Spółdzielczego w Chojnicach Edyta Danielewska o efektach zbiórki na rzecz poszkodowanych w nawałnicy, której byli inicjatorami; zebrano do tej pory ok. 59 tys. zł od banków spółdzielczych z całej Polski oraz ok. 3700 zł od osób fizycznych; przekazane zostaną poszkodowanym w formie zasiłków losowych; po 30% z tej kwoty trafi do gmin Czersk, Brusy i Chojnice; 10% do miasta Chojnice; wkrótce kolejne spotkanie w UM z poszkodowanymi.

7.15 - konserwator zabytków Marlena Pawlak: zmieniona został ustawa o ochronie zabytków, dzięki temu o dotacje z budżetu miasta mogą ubiegać się także właściciele obiektów ujętych w gminnej ewidencji zabytków; nowe zasady w uchwale RM Chojnic; Chojnice TV zapytało, czy w 2018 powstaną planowane w 2016 murale na elewacjach w centrum Chojnic, - Nie wiadomo, na razie nie ma koncepcji, w jaki sposób je zrealizować.

11.45 - burmistrz: o efektach spotkania z jedną z uczestniczek spotkania konsultacyjnego nt. projektu zachodniego obejścia miasta;

14.45 - pp.Resler, właściciele kamienicy po kinie Kosmos, zabrali się za rozbiórkę obiektu; w czasie 2-3 lat powstanie nowy budynek o 4 piętrach usługowo - handlowy o pow. 2000 m2; miasto bezpłatnie na zaplecze budowy użycza działkę po rozebranej kamienicy przy ul. Podgórnej.

18.30 - wkrótce spotkanie z kandydatem PChS na pełnomocnika burmistrza ds. osób niepełnosprawnych Arturem Eichenlaubem.

22.10 - o efektach spotkania burmistrza z przewodniczącymi samorządów osiedlowych; plac zabaw na os. Bursztynowym zostanie otwarty po przeprowadzeniu testów urządzeń tam zamontowanych.

26.40 - nowa umowa na administrowanie cmentarzem komunalnych z firmą p.Porożyńskiego jest niekorzystna dla budżetu miasta; miasto płaci ryczałt w wysokości 32,5 tys. zł, a wpływy we wrześniu wyniosły tylko ponad 15 tys. zł; najprawdopodobniej od 2018 będzie zamiast umowy zawarte porozumienie o partnerstwie publiczno - prywatnym podobne do tego, które funkcjonowało przez minione 15 lat;

38.40 - w czasie ulewy zostały zalane posesje przy remontowanych ulicach na os. Bytowskim, m.in. Niemcewicza; o prowadzonych inwestycjach; wkrótce ruszają roboty na boisku SP5;

41.35 - dziś kolejne spotkanie ws. przebudowy ChCK; za tydzień więcej informacji o ustaleniach.

42.20 - wczoraj w czasie ulewy ponownie została zalana posesja przy skrzyżowaniu ulic Tucholskiej i Przemysłowej; interweniowało OSP Pawłowo;

44.45 - "Nie składam broni ws. ulicy Rolbieckiego, mimo że komisja ds. nazw ulic nie chce kopać się z koniem i spolegliwie aprobuje zmianę nazwy ulicy. Będę nawiał radnych, by bronili tej nazwy". dyrektor Waldemar Gregus: "Dziś rozmawiałem z gdańskim IPN w tej sprawie. Pan Rolbiecki nie jest na liście krajowej IPN. Poza tym ustawa o dekomunizacji nazewnictwa w tej chwili już nie obowiązuje. Czekamy na ewentualne zarządzenie zastepcze wojewody pomorskiego w tej sprawie."

48.25 - kalendarz wydarzeń w Chojnicach w najbliższych dniach, kolejne meczy rozgrywa Chojniczanka i Red devils, zachowanie kibiców na meczu Chojniczanki, którzy mieli na nim baner o kanclerz Niemiec Angeli Merkel, było niestosowne; w poniedziałek 9.10 TVP Gdańsk realizuje od 19.15 program na żywo o chojnickim samorządzie z sali obrad RM w ratuszu; będą rozmowy nt. budowy węzła integracyjnego, strat po nawałnicy oraz projekcie zachodniego obejścia miasta; w czwartek 12.10 o g.12 SP7 obchodzi 40-lecie; w piątek 13.10 o g.14 w UM uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.