Dzisiaj jest Środa, 15 Sierpnia 2018 roku.

Neumann - jestem, by pobudzić aktywność i obywatelskie nieposłuszeństwo


Dodane: 2017-10-07

Wczoraj (6.10) w Chojnicach przebywał poseł Platformy Obywatelskiej ze Starogardu Gdańskiego Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego tej partii.

Skorzystał z zaproszenia powiatowego szefa PO Leszka Redzimskiego, by wziąć udział w cyklu spotkań Klubu Obywatelskiego. Odbyło się w sali Szkoły Muzycznej przy ul. Grunwaldzkiej. Przybyło na nie kilkadziesiąt osób. Poprowadził je Marcin Bruno Siciński. Tematem przewodnim było hasło "Państwo PiS - scenariusze dla Polski ". Od wyjaśnienia zebranym, jakie wg PO są zagrożenia dla Polski przez rządy Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął spotkanie (0.00 - 20.00). Potem padały pytania z sali.

20.00 - Kiedy PO weźmie się do roboty? PO zasypia, nie poszło do Prezydenta na spotkanie, o czym wszystkie media poinformowały.

35.00 - Czy jest realne, że opozycja dogada się i w jaki sposób?

40.00 - Czy PO wystawi w wyborach prezydenckich Donalda Tuska? Komu jest bliżej do PO, PSL czy Nowoczesnej?

50.10 - Czy sytuacja w Warszawie dotycząca reprywatyzacji odbija się na obrazie PO? Prezydent Hanna Gronkiewicz - Waltz, nie stawiając się na komisji, zachowuje się, jakby miała coś do ukrycia. Jak PO ocenia jej zachowanie? - "Wierzę w to, że Hania stawi się na kolejnym posiedzeniu komisji i zacznie im walić w oczy prawdę i kłaść dokumenty na stół."

59.30 - Czy PiS przewróci się przez wprowadzenie sieci szpitali? By wygrać z PiS, potrzebna jest wysoka frekwencja w kolejnych wyborach i akcja na wzór tej z 2007 roku. - "W 2007 PiS przegrał nie przez frekwencję, ale przez styl rządzenia."

1.07.40 - Czy Kaczyński prowadzi Polskę w stronę Węgier Orbana czy Turcji Erdogana? - "Raczej w stronę Turcji".

1.11.53 - PiS rządzi 2 lata, a Tupolew nadal na smoleńskim lotnisku.

1.14.40 - Co robi Kaczyński z sąsiadem z Zachodu, od którego żąda wojennych reparacji?

1.17.20 - Nieprawdą jest, że UE może nas usunąć z niej. Sondaże są wykonywane niewłaściwie. Może wprowadzić kary za absencję w wyborach?


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.