Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

XXVII sesja Rady Powiatu Chojnickiego z 12.10.2017


Dodane: 2017-10-13

Zapis transmisji obrad XXVII sesji Rady Powiatu Chojnickiego z 12.10.2017. Poprowadził je przewodniczący Rady Robert Skórczewski.

0.00 - Otwarcie obrad.

0.35 - wniosek Mirosławy Daleckiej ws. zdjęcia uchwały ws. nadania statutu Szpitalowi. Nie uzyskał większości bezwzględnej (za 9, przeciw 6, wstrzymało się 3).

5.00 - sprawozdanie Starosty Chojnickiego Stanisława Skai.

5.50 - sprawozdania przewodniczących komisji RP: edukacja, rewizyjna (7.00), sport i kultura (8.40), infrastruktury (10.00), rolnictwa (10.35), zdrowia i spraw społecznych (12.40), cd. edukacji (15.20).

Interpelacje

16.20 - Mirosława Dalecka:  co z poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Reymonta - Żeromskiego; kiedy zakończy się remont ul. Strzeleckiej?; kiedy otrzyma odpowiedź mieszkaniec Czarnej Wody?; nadzór Starostwa nad stowarzyszeniem działkowców Metalowiec jest niezadowalający, jego działacze nie realizują wyroku sądowego ws. zwrotu działki; ws. funkcjonowania Centrum Zarządzania Kryzysowego; dlaczego ogłoszono konkurs na wicedyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego?

25.50 - Andrzej Sabiniarz: Na jakim etapie jest szacowanie strat w lasach prywatnych oraz wydawanie decyzji o ich uporządkowaniu?; czy Starostwo podpisało umowy z nadleśnictwami ws. pośrednictwa w przekazywaniu środków z Funduszu Leśnego?; potrzebny tłuczeń na naprawę drogi do Łukowa; należy poprawić malowanie na nawierzchni drogi Czersk - Kosobudy; na drodze Mokre - Juńcza geodeci wreszcie pracują.

28.20 - Leszek Redzimski: Czy po nawałnicy zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku?; może warto zrobić konkurs na najlepsze prace zawodowe egzaminacyjne?; na sali obserwacyjnej w SOR-ze w szpitalu są złe warunki dla pacjentów; gruntowe drogi powiatowe są podorywane przez rolników; należy wyrównać drogę do Suszka uszkodzoną po nawałnicy przez ciężkie pojazdy; w Lichnowach przed zimą należy zabezpieczyć skrzyżowanie ulic Głównej i Ostrowickiej by nie tworzyły się tam zamarznięte spore kałuże; 

31.45 - Tomasz Orzłowski: potrzebny nowy most w Peplinie na Zbrzycy; konieczna modernizacja drogi Wysoka Zaborska - Główczewice; w Przymuszewie czekają na chodnik;

33.20 - Teresa Kropidłowska: należy nawieźć tłuczeń, przyciąć krzewy i gałęzie na drogach Łąg Kolonia - Przyjaźń, Gotelp - Pustki oraz w Lipkach Dolnych; w Lipkach Dolnych należy także odwodnić drogę; odwodnienie i oczyszczenie studzienek potrzebne również w Łęgu na ul. Długiej.

36.10 - Marek Szmaglinski: w Starostwie powinien być zespół koordynujący sprzedaż drewna; czy remont drogi i mostu w Silnie został odebrany?

37.20 - Eugeniusz Wirkus: Czy będzie wyremontowana droga osiedlowa w Krojantach, po której jest prowadzony objazd z ciężkimi pojazdami na czas remontu drogi powiatowej?; co z budową ścieżki rowerowej do Klawkowa?

39.00 - Maciej Jakubowski: Kiedy rozpocznie się budowa pieszojezdni na ul. Łukowskiej w Czersku?; rów melioracyjny pod ul. Łukowską ma zapchany przepust; co z poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu DK 22 z drogą Krojanty - Nowa Cerkiew?; czy w br. będzie remontowana droga Czersk - Klaskawa? Dlaczego idzie na nią więcej pieniędzy?

41.45 - Jarosław Schumacher: W Mokrem jest potrzebna rekultywacja rowu przy drodze powiatowej; w Krzyżu potrzebna jest rozbudowa chodnika.

42.27 - Waldemar Goliński: na drodze Żychce - Nowa Karczma zapadł się przepust; w Żychcach przy drodze powiatowej przewrócił się betonowy płot, jego właściciel nie reaguje na apele mieszkańców o jego usunięcie.

43.25 - wznowienie obrad po przerwie. Debata nad uchwałą ws. programu naprawczego szpitala. Uwagi zgłasza Mirosława Dalecka.

54.55 - dyrektor Leszek Bonna udziela wyjaśnień.

1.20.00 - Zenon Bieliński zgłasza uwagi.

1.31.50 - dyrektor Leszek Bonna udziela wyjaśnień.

1.36.20 - Marek Szmaglinski pyta ws. funkcjonowania od 2018 w szpitalu punktu krwiodawstwa.

Dyrektor Leszek Bonna udziela wyjaśnień, także ws. SOR dla Leszka Redzimskiego.

Za - 11, przeciw - 1, wstrzymało się 6.

1.44.30 - dyskusja ws. uchwały o nadaniu statutu Szpitalowi.

Za - 9, przeciw - 3, wstrzymało się 4

2.10.45 - wznowienie obrad po przerwie, kolejne uchwały.

2.17.00 - odpowiedzi na interpelacje.

Starosta Stanisław Skaja nt. Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego; odpowiedź do mieszkańca Czarnej Wody wyszła we właściwym terminie; od 2.30.20 ws. ROD Metalowiec; od 2.34.30 ws. Komisji Bezpieczeństwa; od 2.37.09 ws. sprzedaży drewna, w tej samej sprawie także Marek Jankowski.

2.41.00 - Wicestarosta Marek Szczepański na interpelacje drogowe.

2.56.55 - Marek Jankowski ws. pomocy dla właścicieli lasów prywatnych.

3.03.15 - Wnioski i oświadczenia. Starosta Stanisław Skaja nt. niedawnego remontu sali obrad w Starostwie Powiatowym. Zamknięcie obrad.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.