Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Radni z komisji sportu za budową stadionu na obrzeżach miasta


Dodane: 2017-10-16

Podczas dzisiejszego (16.10) posiedzenia Komisji Kultury i Sportu odbyła się burzliwa dyskusja wokół pomysłu radnego Bogdana Kufla, by w ratuszu rozpoczęto prace koncepcyjne nad znalezieniem lokalizacji i pieniędzy na budowę stadionu piłkarskiego na obrzeżach Chojnic.

Uważa, że po bardzo prawdopodobnym awansie aktualnego lidera I ligi do ekstraklasy, a jest nim MKS Chojniczanka, wizyty grup kibiców gości mogą klub kosztować drożej, niż kara 5000 zł za transparent obrażający kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Wniosek w tej sprawie poparli wszyscy radni obecni na posiedzeniu.

0.00 - Bogdan Kuffel: Pomyślmy o budowie nowego stadionu dla piłkarzy. Na obrzeżach miasta byłby bezpieczniejszy w kontekście ewentualnego awansu Chojniczanki do ekstraklasy.

1.55 - Maria Błoniarz - Górna: To dobry pomysł. Aktualny mógłby być tylko lekkoatletyczny i dla okolicznych szkół.

3.25 - Marzenna Osowicka: Nie ma racjonalnej polityko ws. rozwoju sportu. Kładziemy olbrzymie pieniądze na sport zawodowy. Stadion na terenach bagiennych mogliśmy modernizować, a zachodniego obejścia miasta na takich terenach nie można budować.

7.25 - Maria Błoniarz - Górna: Pani nie widzi, że w Polsat Sport są reklamy Chojnic i mecze MKS-u. W TVP1 w wiadomościach sportowych są tabelki z Chojniczanka i wyniki meczów. Sport to reklama naszego małego miasta.

8.58 - Kazimierz Drewek: Czy pani brała udział w dyskusjach w 1998 i 1999 roku na temat remontować czy budować stadion?

9.55 - Józef Skiba: Władze miasta chciały wtedy budowy stadionu przy Czarnej Drodze, ale nie było na to społecznej zgody. Mieszkańcy obawiali się, że w miejsce stadionu przy ul. Mickiewicza powstaną markety i butiki.

Radni jednogłośnie podjęli wniosek "Należy przymierzać się do budowy stadionu piłkarskiego z zapleczem treningowym na obrzeżach miasta poprzez znalezienie terenu oraz pieniędzy na realizację."

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.