Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

W Chojnicach powstał żłobkowy Klubik Dziecięcy


Dodane: 2017-10-16

W Chojnicach przy ul. Długiej powstał Klubik Dziecięcy, żłobkowy odpowiednik punktu przedszkolnego. Poinformował o tym radnych z Komisji Edukacji dyrektor Wydziału Edukacji Grzegorz Czarnowski podczas dzisiejszego (16.10) posiedzenia, na którym debatowano nad materiałem na sesję RM zwołaną na 23.10.2017.

Jeden z projektów uchwał był w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowych dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce w 2018 r. Zgodnie z nim właściciele żłobków będą dostawać w przyszłym roku 13,60 zł dziennie na jedno dziecko; prowadzący Kluby dziecięce połowę tej stawki. Żłobki są prowadzone 10 - 12 godzin dziennie; Kluby mogą tylko do 5 godzin. Przy okazji radni wymienili poglądy w sprawie prywatyzacji ostatniego samorządowego przedszkola przy ul. Młodzieżowej, ongiś sublokatora Miejskiego Żłobka.

0.00 - Grzegorz Czarnowski o założeniach uchwały.

7.20 - Marzenna Osowicka: Dlaczego polityka społeczna miasta nie stawia na tworzenie żłobków? W Człuchowie jest więcej miejsc w żłobkach w porównaniu do ilości mieszkańców.

Grzegorz Czarnowski: "Jest wspomaganie ze strony miasta, inaczej nie byłoby tej uchwały. (...) Moglibyśmy z jednej strony nie sprzedawać dołu żłobka pani Paterek i tam zainwestować w rozwój żłobka. Z drugiej strony ten parter był wynajmowany przez przedszkole i konkurs na jego kupno prowadzony był z domysłem, że ta część będzie sprzedana nowemu właścicielowi. To może był błąd."

15.10 - Marzenna Osowicka: "Co do decyzji sprzed lat, to po sprzedaży ostatniego przedszkola samorządowego, teraz miasto otworzyło nowe."

Edward Gabryś: "Od tego czasu zmieniły się przepisy i realia."

19.50 - Marek Jaruszewski: Czy trudne jest założenie klubów dziecięcych?

Grzegorz Czarnowski: "Ze względu na przepisy p/poż. mogą mieć one do 15 miejsc. Od przyszłego roku będą one złagodzone i będą mogły przyjąć ok. 10 dzieci więcej. 

22.25 - Leszek Pepliński: Kto będzie kierował tymi klubami? Jaka jest frekwencja w miejskim żłobku?

Grzegorz Czarnowski: "W naszym żłobku frekwencja oscyluje w okolicach 70%. W Rejestrze na stronie BIP UM Chojnice jest podane, kto prowadzi poszczególne żłobki. (...) Widzę możliwość wygospodarowania w pomieszczeniach miejskiego żłobka dodatkowych miejsc dla dzieci. Może w 2018 zainwestujemy w to." 

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.