Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

PChS proponuje dodać na granty 100 tys. zł na obchody stulecia niepodległości


Dodane: 2017-10-17

Stowarzyszenie PChS proponuje, by zwiększyć pulę na granty "kulturalne" (jest teraz 101 tys. zł) o 100 tys. zł na obchody stulecia niepodległości naszego kraju, które przypadają w listopadze 2018 roku.

Tylko ta organizacja wzięła udział w konsultacjach programu współpracy w 2018 Miasta Chojnice z organizacjami pozarządowymi (od str. 58 Biuletynu sesyjnego). Ponadto wnioskują, by 20 tys. zł przeznaczyć na powołanie i prowadzenie Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej; zwiększyć z 5 tys. zł do 25 tys. zł środki na prowadzenie półkolonii dzieci i młodzieży; oraz w dziale "ekologia" zwiększyć ilość pieniędzy z 1,5 tys. zł do 10 000 zł na rzecz prowadzenia kampanii informacyjnej o szkodliwości spalania w domowych paleniskach odpadów i śmieci. Każdy wniosek władze miasta zaopiniowały negatywnie uzasadniając za każdym razem stwierdzeniem "brak środków finansowych". W czasie dyskusji radni z Komisji Kultury i Sportu na posiedzeniu z 16.10.2017 podnieśli ponadto fakt, że Chojnice odzyskały wolność ponad rok później, 31 stycznia 1920 roku.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.