Dzisiaj jest Środa, 19 Września 2018 roku.

Straż Miejska prosi o środki na modernizację i rozbudowę monitoringu


Dodane: 2017-10-18

Na wczorajszym (17.10) wspólnym posiedzeniu komisji Społecznej oraz Komunalnej komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger przedstawił radnym aktualny stan systemu monitoringu video, plany jego rozbudowy i modernizacji. 

W najbliższym czasie konieczna byłaby m.in. wymiana systemu zasilania w energię elektryczną centrali we Wszechnicy, zakup nowego UPS, przyłączenie kamery zamontowanej przez Samorząd nr 9 przy schodach prowadzących do ul. Angowickiej, sukcesywna wymiana kamer analogowych na cyfrowe. Aktualnie trwa montaż kamery na boisku SP - 1, która będzie połączona z systemem drogą radiową. W ramach rewitalizacji dzielnicy Dworcowej będą kamery przy ul. Subisława oraz w parku Wzgórze Ewangelickie. Komendant za wskazane widziałby montaż kolejnych kamer przy rondzie im. 25-lecia NSZZ Solidarnośś, na placu Jagiellońskim, na  ulicy Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ulic Kościerskiej i Młodzieżowej.

W dyskusji (od 12.50) radni pytali m.in. o ilość strażników pracujących przy obserwacji kamer (tylko dyżurny, wcześniej zajmowało się tym 2 pracowników cywilnych); o możliwość realizacji wniosku dyrektor Muzeum ws. ul. Podmurnej. Przewodniczący RM Antoni Szlanga zasugerował, by zwrócić się do TVK Petrus z prośbą o udostępnienie ich łączy światłowodowych, co ułatwiłoby podłączanie kolejnych kamer.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.