×
Dzisiaj jest Sobota, 20 Października 2018 roku.

Rada Miejska ostatni raz będzie zatwierdzać taryfę opłat Miejskich Wodociągów


Dodane: 2017-10-18

Prezes Miejskich Wodociągów Tomasz Klemann przedstawił wczoraj (17.10) radnym z komisji Komunalnej i Społecznej założenia nowej taryfy opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków, która miałaby obowiązywać od 1.01.2018.

Będzie ona obowiązywała do 180 dni, gdyż nowelizacja ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków przewiduje utworzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Ten organ będzie zatwierdzał wnioski taryfowe przedsiębiorstw wodno - kanalizacyjnych zamiast rad gmin. Zmiana prawa nie została jeszcze przyjęta przez parlament, ale prezes Klemann podejrzewa, że stanie się to niedługo. Wejdzie w życie po jednym dniu od podpisania przez Prezydenta RP. Jeden z zapisów projektu przewiduje wnoszenie przez gminy do budżetu państwa opłat za korzystanie ze środowiska z powodu zrzutu wód deszczowych. Nowa taryfa zakłada podwyżkę na poziomie inflacji, czyli ok. 2,3%. Tomasz Klemann ma nadzieję, że pozwoli to funkcjonować firmie bez straty, mimo spadku sprzedaży wody. Za 9 miesięcy 2017 jest to o ok. 200 tys. m3 mniej, niż zakładał plan. Podejrzewa, że wpływa na to ma deszczowe lato i uruchomienie własnego ujęcia wody przez zakłady mięsne Andrzeja Skiby. Liczy, że bilans poprawi działalność niedawno uruchomionego laboratorium, które wykonywało m.in. badania wody z wodociągu gminnego w Lichnowach; czy wynajem TOI - TOI.  Porządek obrad poniedziałkowej (23.10) sesji Rady Miejskiej ma być rozszerzony o projekt uchwały w sprawie zmiany taryfy.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.