Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera z 20.10.2017


Dodane: 2017-10-20

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z 20.10.2017.

0.00 - Przemysław Zientkowski o programie II Chojnickich Dni Tischnerowskich; wtorek 24.10 m.in. o 9.00 konferencja naukowa w sali obrad RM oraz od 18.00 Czytanie Tischnera w Collegium ARS; 24.10 środa m.in. wykład o 11.00 w KLO oraz o 12.00 sztuka Brat naszego Boga Karola Wojtyły. 

4.00 - Arseniusz Finster: o zmianie taryfy Miejskich Wodociągów; woda o 4 grosze na 2,49 zł; ścieki o 14 groszy na 7,89 zł; daje to ok. 1,25%, gdy inflacja wynosi ok. 2,3%; Miasto dopłaca rocznie do MW na koszt ścieków ok. 1 mln zł na amortyzację; w 2018 nie będzie podwyżek podatków lokalnych i czynszu w ZGM.

8.20 - Sąd Okręgowy w Słupsku odrzucił pozew M.Sobola przeciw Miastu ws. wypowiedzenia umowy najmu loaklu apteki w przychodni przy ul. Kościerskiej; Mariusz Sobol od stycznia nie jest prezesem spółki prowadzącej aptekę; od stycznia 2017 spółka nie płaci Miastu czynszu oraz za media; wyrok jest nieprawomocny.

11.40 - Sąd Okręgowy w Słupsku odrzucił pozew śpiewaka Marka Torzewskiego przeciw Promocji Regionu oraz właścicielowi jednego z chojnickich portali; sprawa dotyczyła jego występu podczas Dni Chojnic; śpiewak ma zwrócić pozwanym koszty procesu; wyrok jest nieprawomocny.

15.20 - burmistrz podpisał aneksy ws. przesunięcia terminów robót na ul. Człuchowskiej (do 27.10.2017) oraz na ulice na osiedlu Bytowskim (do 15.12.2017).

16.35 - o sytuacji na budowie Chojnickiego Centrum Kultury, wizycie radnych i sporze pomiędzy projektantem, a dyrektorem z firmy wykonawcy w czwartek 19.10; "obiektywne przyczyny opóźnień, to archeologia i brak dokumentacji z czasów budowy Kinoteatru"; jest problem z zamianą pomp ciepła na podobne tańsze; w nowym ChCK ogrzewanie będzie z ekologicznej kotłowni i z pomp ciepła, na co Miasto dostało 3 mln zł dotacji z UE (do przebudowy ChCK był zasilany z MZEC przy ul. Ceynowy); Marek Bona zawyżył roczne wpływy z kina cyfrowego, nie 600 tys. zł, a ok. 400 tys. zł; wykonawca złożył wniosek o aneks ws. wydłużenia terminu zakończenia prac na 30.04.2018.

32.10 - burmistrz zwrócił się do posła A.Mrówczyńskiego o spotkanie ws. projektu zachodniego obejścia; wkrótce burmistrz wyjedzie do Warszawy ws. pozyskania od IHAR gruntu przy Czarnej Drodze, na ktorej inwestor chce zbudować zakład produkcyjny.

34.30 - pytanie ws. realizacji wymiany murawy terenu przy ul. Karsińskiej w ramach rozliczenia z firmą APIS (place zabaw); będzie ponownie wymieniana;

37.15 - pytanie ws. wniosku Komisji Sportu o planowaniu budowy nowego stadionu piłkarskiego - Miasta nie stać na nią, jej koszt ok. 50 mln zł; tylko po referendum lokalnym możliwa byłaby ta inwestycja; na ważniejsze mecze można dostawić trybunę.

42.25 - pytanie Chojnice TV: Kiedy będzie otwarty plac zabaw przy Modraku? Może zdemontować "kopalnię piasku" i udostępnić pozostałe sprzęty? - Wkrótce będzie test "kopalni piasku", potem otworzymy plac zabaw.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.