×
Dzisiaj jest , 18 Listopada 2018 roku.

Zarząd Śródmieścia chce lodowiska od XI 2018 na pl. Emsdetten


Dodane: 2017-10-27

Wczoraj (26.10) Zarząd Samorządu Osiedla nr 1 "Śródmieście" obradował na otwartym zebraniu. Jego członkowie, z inicjatywy przewodniczacego Mariusza Brunki, debatowali nad tematem "Życie w centrum miasta".

Z referatu przygotowanego przez radnego PChS-u wynika, że to nie są tylko przyjemności. Jest większe, niż na osiedlach mieszkaniowych, zagrożenie wypadkowe czy potrącenie pieszego. Duża bolączką jest także hałas uliczny, na który szczególnie narzekają na każdym zebraniu mieszkańcy ul. 31 Stycznia. W pobliżu Starostwa zostali "uszcżęśliwieni" przed laty wymianą asfaltu na kostkę brukową. Być może Samorząd zleci badanie poziomu hałasu na tym odcinku ulicy. Wg Brunki pomógłby w rozwiązywaniu m.in. tych problemów, których najwięcej widzi właśnie na ul. 31 Stycznia i sąsiednich oraz na ul. Młyńskiej przy Urzędzie Skarbowym i okolicach, specjalny pełnomocnik powołany przez burmistrza. Pomagałby jemu zespół składający się z grupy pracowników ratusza i przedstawicieli wszystkich zarządców nieruchomości, które są zlokalizowane na tymże obszarze (0.00 do 10.30). Najwięcej czasu poświęcono (od 10.30) omówieniu tematu budowy sezonowego sztucznego lodowiska. Samorząd miałby w 2018 do dyspozycji łącznie 261 tys. złotych. Jest zdecydowany na jego lokalizację na placu Emsdetten. Nie zgadza się na instalację na bulodromie, gdyż w porze zimowej, wg. Mariusza Brunki, park 1000-lecia nie jest zbyt bezpiecznym miejscem. Nie uważa za poważny protest mieszkanki ul. Okrężnej, której nie odpowiada umieszczenie lodowiska na tym terenie. Burmistrz Arseniusz Finster był zaproszony na zebranie, ale z powodu wyjazdu służbowego do Warszawy, nie mógł być na nim obecny. Zarząd Osiedla jednogłośnie podjął wniosek, by zaproponować burmistrzowi realizację w 2018 lodowiska z udziałem finansowym miasta. Jeśli wniosek nie będzie przyjęty, to zarząd zamierza szukać zewnętrznego sponsora. Mogą nim być inne samorządy osiedlowe. Wtedy ich mieszkańcy nie będą płacić za korzystanie z lodowiska.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.