Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Radni z PChS-u chcą w Chojnicach ustawić pomnik Jana Pawła II z ... Bretanii!


Dodane: 2017-10-30

Na dzisiejszej (30.10) sesji Rady Miejskiej Chojnic debatowano prawie pół godziny nad pomysłem radnych z Projektu Chojnicka Samorządność, którzy zgłosili wniosek w sprawie pozyskania pomnika papieża św. Jana Pawła II.

Chodzi im o monument, który ma stracić krzyż i stoi w bretońskim mieście Ploermel we Francji. Taka jest treść wniosku: "W imieniu klubu radnych PChS wnoszę o poddanie pod głosowanie Rady Miejskiej projektu uchwałty w sprawie zobowiązania burmistrza Chojnic do wystąpienia z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów RP o powierzenie Gminie Miejskiej Chojnice pomnika Jana Pawła II z Ploermel, w przypadku przekazania go Polsce przez stronę francuską. Mariusz Brunka, przewodniczący klubu." W czasie burzliwej dyskusji Marzenna Osowicka zapytała o losy pieniędzy zbieranych w 2005 do specjalnej puszki ustawionej na Starym Rynku po śmierci Jana Pawła II. W czasie przerwy w obradach burmistrz Arseniusz Finster skontaktował się z ks. proboszczem Jackiem Dawidowskim. Od niego dowiedział się, że zebrano wówczas zbyt małą kwotę (11 tys. zł), by za nią powstał pomnik. Pieniądze wciąż znajdują się na koncie bankowym. Wniosek poparli tylko radni PChS (3). Przeciw było 13 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wniosek upadł. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.