Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Wicestarosta Szczepański - Strzelecka będzie przejezdna najpóźniej 18 listopada


Dodane: 2017-11-08

Rozmawialiśmy dziś (8.11.2017) z Wicestarostą Chojnickim Markiem Szczepańskim o stanie realizacji powiatowych inwestycji, w tym o modernizacji ul. Strzeleckiej. Pytaliśmy także m.in. o wynik konkursu na zastępcę dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym i pomysły na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Reymonta w Chojnicach. Poznaliśmy ponadto wykonawcę remontu dróg powiatowych Czersk - Klaskawa i Lotyń - Nowa Cerkiew.

0.00 - trwa termomodernizacja gmachu ZSP nr 1 w Chojnicach i siedziby Starostwa Powiatowego; jest wniosek realizatora tego drugiego zadania o wydłużenie terminu z powodu niesprzyjających warunków pogodowych; trwa analiza wniosku; w 2018 będzie termomodernizacja Technikum nr 3 w Chojnicach oraz ZS w Malachinie.

2.00 - odebraliśmy roboty na drodze do Konarzyn od szosy 212; termin zakończenia prac na modernizacji drogi w Krojantach wydłużyliśmy do 15.11.2017 z powodu nieprzewidzianych prac na kanalizacji deszczowej.

3.50 - przesunięty wcześniej termin oddania do użytku ul. Strzeleckiej na całej długości - 30.11.2017 - powinien być dotrzymany. Aktualnie prace są prowadzone także wieczorami przy sztucznym oświetleniu. W przyszłym tygodniu mają zacząć się prace przy układaniu asfaltu. Na koniec tamtego tygodnia ul. Strzelecka powinna być przejezdna. Następnie rozpoczną się prace nad odcinkiem kanalizacji deszczowej na Strzeleckiej od ronda przy ul. Bytowskiej do ronda przy ul. Zielonej. Będzie wówczas wprowadzony ruch wahadłowy.

6.35 - zwycięzcą przetargów na remont dróg Czersk - Klaskawa (1,334 mln zł) oraz Lotyń - Nowa Cerkiew (2,43 mln zł) jest firma Marbruk. Realizacja do końca 2017 roku.

7.40 - na wczorajszym posiedzeniu w UM Komisji ds. Oznakowania Ulic zdecydowano o montażu progów spowalniających wyspowych na ul. Reymonta w pobliżu skrzyżowania z ul. Żeromskiego; docelowo ma być to skrzyżowanie przebudowane; lustra nie są tam przewidziane; będzie więcej patroli policji.

11.30 - po raz pierwszy brakuje nam ok. 4,5 mln zł w oświacie, gdyż subwencja oświatowa jest niższa od planów finansowych szkół na tę kwotę; od 1.04.2018 będzie podwyżka dla nauczycieli o 5%; 

14.50 - trwa realizacja programów edukacyjnych "Szkoła przyszłości" (zakupiono 460 tabletów, prowadzone są dodatkowe zajęcia w 6 przedmiotach, wkrótce rozpoczną się wyjazdy do CN Kopernik w Warszawie) oraz "Zdolni z Pomorza" (wybrano 66 najzdolniejszych uczniów).

17.10 - komisja konkursowa wyłoniła kandydata na zastępcę dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym. Został nim Ireneusz Ruszczyc, były komendant Straży Gminnej w Kęsowie oraz Straży Miejskiej w Debrznie, pracownik KP Policji w Tucholi. Ostateczna decyzja należy do Starosty Chojnickiego Stanisława Skai.

18.45 - o programie tegorocznych obchodów Święta Niepodległości; wkrótce będzie utworzony Powiatowy Komitet obchodów 100 rocznicy tego święta.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.