Dzisiaj jest , 22 Lipca 2018 roku.

Komisja Sportu w Radzie Powiatu spotkała się z działaczami Red Devils


Dodane: 2017-11-15

Komisja Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Chojnickiego spotkała się wczoraj (14.11) z członkami Zarządu I-ligowego klubu futsalowego Red Devils - prezes Natalią Dalecką oraz Rafałem Piechowskim.

Głównym punktem obrad wyjazdowego posiedzenia było zapoznanie się z funkcjonowaniem klubu. Odbyło się w salce konferencyjnej miejskiego stadionu przy ul. Mickiewicza. Posiedzenie Komisji poprowadziła jej przewodnicząca Teresa Kropidłowska. Relacja zawiera pełny zapis obrad. Reporter Chojnice TV był jedynym przedstawicielem lokalnych mediów na posiedzeniu Komisji.

0.00 - Otwarcie obrad, przedstawienie programu i uczestników przez przewodniczącą Teresę Kropidłowską.

1.00 - Jarosław Schumacher - "Tak jak radny Eugeniusz Wirkus, jestem od wielu lat działczem miejscowego klubu piłkarskiego (Borowiak Czersk) i rozumiemy problemy w prowadzeniu klubu.

1.30 -  Natalia Dalecka: "Jestem prezesem Red Devils od 13.12.2016"; informacja o sytuacji finansowej klubu sprzed objęcia funkcji oraz aktualnej; "klub w tej chwili jest poukładany"; "nie jest łatwo o nowych sponsorów, gdyż wielu lokalnych przedsiębiorców wspiera Chojniczankę i żeglarstwo"; "zaległości finansowe po poprzednim Zarządzie zostały spłacone"; "w tej chwili, w porównaniu z początkiem mojej kadencji, ilość sponsorów potroiła się"; " ilość trenującej młodzieży zwiększyła się z 30 do 120; od 09.2017 jest grupa 4-6 latków, gdzie moja córka jest jedyną dziewczynką; latem zorganizowaliśmy półkolonie; na naszych meczach hala Centrum Park jest zawsze pełna; są na nich całe rodziny".

22.10 - dyskusja.

- Ile czasu pani poświęca na klub? - Czasem wracam do domu o 22, ale mąż jest fanem klubu Red Devils. (...) Klub jest "dzieckiem" Marcina Synoradzkiego.

- Czy funkcję prezesa wykonuje pani społecznie? - Tak, jak zresztą wszyscy członkowie. 

- Czy rodzice płacą jakieś pieniądze za treningi dzieci? - Tak, 20 zł miesięcznie.

- Czy piłkarze Red Devils są zawodowcami? - Tylko dla Sebastiana Wojciechowskiego futsal jest jedynym źródłem dochodu, pozostali wszyscy gdzieś pracują. Trenują 4 razy w tygodniu.

Marek Szczepański - Czy staracie się o dotacje unijne, z ministerstwa sportu i z województwa?

- Czy płacicie za halę Centrum Park? - Nie musimy. Ale za wynajem sal gimnastycznych w SP tak.

- Marek Szczepański: W 2018 roku będzie więcej na granty sportowe. Kwota będzie wynosić 120 tys. zł.

Teresa Kropidlowska - Życzymy Wam powrotu do Ekstraklasy.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w Portalu Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.