Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Wspólnoty chcą większy parking, UM - tak, ale wspólnie budujemy


Dodane: 2017-11-29

Na dzisiejszym (29.11) wspólnym posiedzeniu komisji Komunalnej oraz Społecznej najważniejszym tematem była "Ocena miejsc parkingowych i potrzeb w tym zakresie."

Na postulaty mieszkańców, które przekazali radnym, odpowiadali dyrektorzy Jarosław Rekowski oraz Jacek Marczewski z UM Chojnice.

Wprowadzenie do dyskusji było autorstwa przewodniczącego Komisji Komunalnej Stanisława Kowalika. Zauważył, że pojemność osiedlowych parkingów jest dalece niewystarczająca z powodu coraz większej ilości aut. Podzielił się uwagą mieszkańca osiedla Bursztynowego, który prosi o utwardzenie parkingu przy ul. Rzepakowej o nawierzchni żużlowej (przy drodze do kościoła). Natomiast Maria Sulima - Sułkowska przekazała wniosek mieszkańców domu przy ul. Sportowej 1 i sąsiednich na os. Hallera, by miasto wykonało dla nich parking. Jarosław Rekowski zauważył, że tamtejsze wspólnoty są właścicielami tylko gruntów pod budynkami, a chodnik przy nich, parkingi i tereny zielone, są własnością miasta. Zadeklarował uzyskanie zgody władz miasta na użyczenie terenu i nieodpłatne przekazanie materiałów na ułożenie ogólnodostępnego parkingu, ale reszta nakładów byłaby po stronie wnioskodawców. Radna stwierdziła, że wspólnoty nie mają prawa inwestować na nie swoim gruncie. W odpowiedzi dyrektor przytoczył przykład wspólnoty Sportowa 5, która otrzymała polbruk z odzysku i powiększyła parking przy tym domu. Zauważył też, że można zwrócić się do samorządów osiedlowych o wsparcie z budżetu obywatelskiego. Radny Leszek Pepliński zgłosił potrzebę dodatkowych miejsc przy blokach Lichnowska 17, 19 i 21 oraz siedzibie WTZ. Dyrektor Marczewski poinformał, że Urząd czeka na sygnały od wspólnot mieszkaniowych, które mają potrzeby pozyskania terenu na swe inwestycje, nie tylko parkingowe. Poparł go Andrzej Gąsiorowski: "Bez inicjatyw spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot nic się nie zrealizuje. Parking jest luksusem." Dyskusja zakończyła się podjęciem wniosku zgłoszonego przez Antoniego Szlangę, by powołać zespół zadaniowy, który zapozna się w terenie ze zgłoszonymi problemami. Na miniaturce parking przy ul. Sportowej 1.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.