Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A.Finstera z 1.12.2017


Dodane: 2017-12-01

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z 1.12.2017.

0.00 - Martyna Śpica z chojnickiego oddziału Związku Kynologicznego o III Mikołajkowej Wystawie Psów Ozdobnych i do Towarzystwa. Odbędzie się w niedzielę 10.12 w godzinach 10 - 16 w hali Centrum Park w Chojnicach. Wstęp 8 zł dorośli, dzieci za darmo.

3.30 - Roman Guzelak, prezes Promocji Regionu: w niedzielę 3.12 od 15 na Rynku ciężarówka Coca - Coli; 7.12 o g. 18 w restauracji Sukiennice promocja kalendarza Promocji Regionu z rysunkami Justyny Laski - Pietrzyńskiej. W dniu promocji cena 20 zł; później do nabycia za 25 zł w siedzibie Promocji na Rynku;

- w drugi weekend grudnia (8-10.12) na Rynku X Jarmark Bożonarodzeniowy, w br. nie będzie występów przedszkolaków, tylko z SP, będą warsztaty plastyczne malowania bombek o obwodzie 1,5 m, które potem będą prezentem dla włodarzy gmin i miast oraz powiatu; w sobotę Jarosław Urbański pokaże pieczenie ceramiki w piecu; tego dnia radni będą gotować pod okiem ekipy z restauracji Pablo w Brusach zupę grzybową;

9.35 - o Wigilii dla potrzebujących, która odbędzie się 16.12 o g.18 w OPR przy ul. Strzeleckiej.

11.30 - o Koncercie Noworocznym w Centrum Park, który odbędzie się w Trzech Króli 6 stycznia o g.17; trwa Akcja Zostań Mikołajem dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych.

13.05 - dyrektor Grzegorz Czarnowski o akcji montażu w  miejskich szkołach zdrojów wody pitnej w ramach akcji "Woda z kranu" Miejskich Wodociągów; Miasto kupuje 11 szt. urządzeń, montaż finansują MW; odbędzie w czasie ferii zimowych.

19.00 - burmistrz Arseniusz Finster: dziś zamontowano na Rynku choinkę; jej darczyńca otrzymał talon o wartości 500 zł; ozdoby na choinkę na Rynku oraz sali obrad Rady Miasta wykonują podpieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej; takze w WTZ przejdzie odnowienie Gwiazdor stojący przy choince na Rynku; trwa montaż wypożyczonych iluminacji świetlnych na drzewach i lampach; to inny zestaw, niż w ubr.;

23.20 - o spotkaniu zespołu ds. in vitro; nie jest prawdą stwierdzenie radnej Marzenny Osowickiej, że "In Vitro nie jest leczeniem". Przeczy to zapisom ustawy o leczeniu bezpłodności.

26.30 - zgadzam się na realizację wniosku ChKŻ, by stali się właścicielami portu jachtowego i jachtu "Chojnice"; uchwała trafi pod obrady RM w styczniu lub lutym.

29.20 - ruszyły przetargi na kolejny etap zadaszenia trybun stadionu miejskiego przy ul. Mickiewicza oraz modernizację budynku klubowego; na ukończeniu projekt podgrzewanej murawy, którą w razie awansu Chojniczanki do Ekstraklasy będziemy w 2018 zlecać wykonanie; zamierzamy zmienić warunki przetargu na termomodernizację SP3 z połowy 08/2018 na koniec XI/2018; pod koniec roku uruchomimy przetargi na realizację modernizacji deszczówki.

32.45 - od dziś przejezdna jest ul. Strzelecka, wkrótce ruszy budowa w tej ulicy pomiędzy rondami kolektora deszczowego; w przyszłym tygodniu asfaltowanie ulic Niemcewicza i Tuwima; prawdopodobnie ul. Prusa przełożona na wiosnę 2018.

35.20 - o problemach na przebudowie ChCK; wkrótce wykonawca złoży wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac na 30.04.2018; trzeba wymienić grunt pod ciągi piesze i drogi; część mieszkańców wolałaby napis na elewacji "Chojnickie Centrum Kultury" zamiast "Kinoteatr".

40.30 - o przygotowaniach do przetargów na realizację węzła integracyjnego; w poniedziałek spotkanie z wójtem Z.Szczepańskim ws. funkcjonowania na terenie gminy "roweru miejskiego", w Charzykowach powinna być stacja wypożyczania; Noclegownia została zabytkiem i nie będzie rozbierana, parking planowany na jej miejsce będzie mniejszy i w innym miejscu; Chojnice TV zapytało, czy jest pomysł na wykorzystanie parowozu o imieniu TYmek. Niestety, władze miasta nie mają pomysłu.

48.35 - o ul. Morelowej i konsultacjach projektu jej budowy z mieszkańcami; było w tej sprawie spotkanie burmistrza z posłem A.Mrówczyńskim i p.Biernat.

50.30 - w czasie spotkania z posłem rozmawiano także o jego koncepcji innego przebiegu zachodniego obejścia Chojnic; wójt popiera aktualną koncepcję przebiegu; wariant p.posła jest dłuższy o ok. 1 km i jest realny tylko wtedy, gdy będą na niego pieniądze.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.