Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

Radni debatowali nad poprawą oświetlenia przejść dla pieszych


Dodane: 2017-12-04

Radni z komisji komunalnej i społecznej w ubiegłym tygodniu (29.11) na wspólnym posiedzeniu zastanawiali się, jak poprawić oświetlenie przejść dla pieszych w mieście Chojnice.

Zmobilizował ich do tego list przewodniczącej Samorządu Osiedla nr 4 Hallera Kornelii Żywickiej odczytany przez Marzenną Osowicką na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zwróciła się w nim z apelem do władz miasta, by na ulicach Młodzieżowej (miniaturka video, to zdjęcie przejścia dla pieszych na tej ulicy przy targowisku i "blaszaku", gdzie niedawno potrącona została na nim piesza, która następnie zmarła) i Kościerskiej na przejściach dla pieszych poprawić oznakowanie i oświetlenie. Antoni Szlanga stwierdził, że po specjalnym objeździe radnych z początku kadencji (po wypadku na ul. Kościerskiej, gdzie zginęły dwie osoby), 80% zaleceń zostało przez UM zrealizowanych  na ulica miejskich. Reszta znajduje się na ulicach powiatowych i wojewódzkich. Dyrektor Jarosław Rekowski poinformował, że jest gotowa dokumentacja modernizacji ulicy Kościerskiej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, w tym i przejść dla pieszych, ale nie jest znany termin jej realizacji. "- Gdy pytamy o termin i interweniujemy w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach, to zawsze otrzymujemy odpowiedź, że zgadzamy się, byście wykonali to na swój koszt - dodał szef komunalnego wydziału. Dodał, że szacunkowy koszt kompletnej modernizacji jednego przejścia szacuje na kwotę 60 - 70 tys. zł. Ma nadzieję, że okoliczne samorządy osiedlowe będą partycypować w tych kosztach z budżetów obywatelskich. Ostatecznie radni podjęli wnioski, by wspólnie miasto i samorządy osiedlowe sfinansowały wydatki na poprawę bezpieczeństwa przejść na ulicach Kościerskiej i Sępoleńskiej (b. ul.14 Lutego, przy kościele o.Duchaczy).


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.