Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Sołtys Ossowski z zespołem Nawałnica zagrał kolędy w rytelskim kościele


Dodane: 2017-12-06

W dniu Św. Mikołaja (6.12) okolicznościową imprezę w rytelskim kościele zorganizowało miejscowe Sołectwo, Ośrodek Kultury oraz proboszcz parafii ks. Sylwester Bąk.

Oczekiwanie na przybycie Mikołaja z orszakiem umilał zespół "Nawałnica", grając kolędy. Taką żartobliwą nazwę nadał jemu w trakcie uroczystości ks. proboszcz, który także ubrał strój Św. Mikołaja. W zespole, który zagrał w takim składzie po raz pierwszy, na trąbce grał sołtys Rytla Łukasz Ossowski. W wywiadzie dla nas (od 19.02 min.) powiedział, że po raz trzeci jest organizowana taka impreza z okazji imienin Św. Mikołaja. Sołectwo przygotowało na swój koszt 500 paczek ze słodyczami i nie tylko dla najmłodszych obywateli Rytla i innych okolicznych miejscowości. Po rozdaniu paczek zgromadzeni rytlanie wyszli przed kościół, by po odliczeniu od 10 do 1, obejrzeć, jak co roku, uroczyste włączenie iluminacji na drzewku - choince.

Zapis transmisji na żywo, którą przeprowadziliśmy na Facebook`u.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.