×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Harcerze na wigilijnej zbiórce podzielili się opłatkiem z druhami - seniorami


Dodane: 2017-12-15

W auli LO wczoraj (14.12) chojniccy harcerze zaprosili na wigilijne spotkanie z opłatkiem swych starszych druhów.

Odbyło się w formie zbiórki, z wspólnym śpiewem piosenek harcerskich oraz kolędy przy gitarze, grami, tańcami i zabawami. Spotkanie rozpoczęło się od zapalenia "ogniska", czyli świeczkowiska. Wspólnie rozpalili je hm. Brygida Muchowska, była komendantka hufca, hm. Regina Klauzo, hm. Jan Zieliński oraz hm. Bogdan Kuffel. Następnie drużynowy phm. Przemysław Singer przedstawił historię ruchu skautowego w Polsce i Chojnicach, wspomnienia z tych lat. Głos zabrał również kapelan senior hm. Henryk Cyrzan, który mówił o tradycji dzielenia się opłatkiem. Po tych słowach Przemysław Singer poprosił, by wszyscy wstali i minutą ciszy oddali pamięć niedawno zmarłej wieloletniej Komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej hm. Lucyny Andrysiak.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.