×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Gorąca dyskusja na Radzie Społecznej szpitala o receptach


Dodane: 2017-12-20

Wczoraj (19.12) odbyło się posiedzenie Rady Społecznej chojnickiego Szpitala Specjalistycznego. W punkcie "sprawy różne" zrealizowano tylko omówienie problemu realizacji przez korzystających ze szpitalnych przychodni recept w aptekach.

Wg jego członka Marcina Wałdocha, który sprawę nagłośnił na wrześniowym posiedzeniu, jest anomalią odsetek ich realizacji w aptece przy ul. Drzymały. Otrzymane dane "wrzucił" do Excela personel Szpitala, a efekt na slajdach przedstawił dyrektor Leszek Bonna. Wg niego nie ma nic podejrzanego w tym, że ponad 54 tys. recept jest wykupionych od razu w szpitalu, a ponad 21 tys. w aptece przy ul. Drzymały, gdyż ta ostatnia w analizowanym okresie pracowała całodobowo. W chwilami bardzo emocjonalnej dyskusji, nad którą próbował zapanować przewodniczący Marek Szczepański, najbardziej iskrzyło na linii Marcin Wałdoch - Leszek Bonna, szczególnie wtedy, gdy ten ostatni oświadczył, że nadal posiada udziały w nieruchomości, na której znajduje się przychodnia i apteka przy ul. Drzymały. Przewodniczący zaraz po omówieniu tego tematu, zakończył obrady, nie pozwalając na zgłoszenie kolejnych spraw Marcinowi Wałdochowi, sugerując jemu, by przedstawił je na piśmie lub w mailu. 

Relacja (I część z posiedzenia) zawiera pełny zapis dyskusji w tym punkcie.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.