×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Października 2018 roku.

Chojnicki szpital testował ... Centrum Medyczne ESKULAP!


Dodane: 2017-12-21

Pracownica chojnickiego szpitala udawała ciężarną w rozmowie telefonicznej z rejestracją do poradni ginekologiczno-położniczej w Centrum Medycznym ESKULAP w Chojnicach. Dzięki temu dowiedziała się, że będzie przyjęta dopiero 9 lutego 2018.

Nie pomogło przypomnienie przez telefonującą do pracownicy w rejestracji, że ustawa z 11/2016 o wsparciu kobiet w ciąży gwarantuje przyjęcie jej do poradni poza kolejnością w terminie do 7 dni roboczych.

Historię tę opowiedział dyrektor szpitala Leszek Bonna (od 9.07) podczas posiedzenia Rady Społecznej w dniu 19.12.2017. Jeden z punktów obrad przewidywał właśnie zapoznanie się z sytuacją w szpitalnej poradni ginekologiczno-położniczej. Wynikało z niej, że w pozostałych chojnickich poradniach kobiety często są odsyłane z kwitkiem. Szpital posiada kontrakt na 2017 w wielkości 1/3 powiatowego limitu, a przyjmuje ponad 50% pacjentek w skali powiatu. Uważa, że duży wpływ na to ma brak takiej poradni w publicznych przychodniach prowadzonych przez gminę wiejską Chojnice oraz gminę Czersk. Poinformował także członków Rady o problemach kadrowych w przychodni i oddziale ginekologicznym, gdzie niektórzy lekarze nie są zainteresowani pracą w poradni. W dyskusji poruszono także kłopoty z naborem pielęgniarek do pracy w szpitalu. Przewodniczący Marek Szczepański poinformował (od 31.20) ponadto o piśmie z UM Chojnice, w którym zapytano o możliwość uruchomienia w szpitalu gabinetu stomatologicznego dla osób niepełnosprawnych. Jest to realizacja wniosku Komisji Społecznej. Dyrektor Leszek Bonna nie widzi takiej możliwości ze względów lokalowych i finansowych. 

Pismo Dyrekcji Szpitala z 30.11.2017 do Rady Społecznej ws. sytuacji w poradni ginekologiczno - położniczej.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.