Dzisiaj jest Środa, 26 Września 2018 roku.

W Lichnowach Nowy Rok powitano kąpielą w jeziorze i przy ognisku


Dodane: 2018-01-02

Z inicjatywy Rady Sołeckiej w Lichnowach Nowy Rok 2018 powitano kąpielą w miejscowym jeziorze i przy pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem.

Odważnym mieszkańcom rad, jak "morsować" udzielał weteran tej metody kąpieli, także lichnowianin, Marian Czerwiński. Nie raz wcześniej można było go spotkać w czasie sezonu, gdy w zimowej wojskowej czapce pływał w wodach jeziora Charzykowskiego. Wczoraj (1.01.2018) także miał ją założoną. Zabrał na plażę również butelkę szampana oraz fajerwerki. Ogółem prawdziwą kąpiel zaliczyły 3 osoby, a ponadto 4 ograniczyły się do brodzenia w wodzie jeziora Lichnowskiego. Po niej obserwatorzy i uczestnicy "morsowania" raczyli się gorącą herbatą oraz pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami. Jeśli zawita prawdziwa zima, sołtys zamierza zorganizować kulig. Trzymamy kciuki.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.