×
Dzisiaj jest Czwartek, 13 Grudnia 2018 roku.

Orszak Trzech Króli po raz 5 szedł ulicami Chojnic


Dodane: 2018-01-06

Z placu Emsdetten na chojnicki Stary Rynek po raz piąty przeszedł Orszak Trzech Króli. Na jego czele na koniach byli królowie: Europy - Kacper V, Azji - Melchior V i Afryki - Baltazar V.

Uczniowie z SP1, SP3 i Szkoły Katolickiej tworzyły ich orszak. Sygnał do jego wyruszenia, na schodach wiodących z pl.Kościelnego na pl. Emsdetten, dał burmistrz Arseniusz Finster. Po dotarciu na Stary Rynek, gdzie była ustawiona scena, Królowie złożyli dary Świętej Rodzinie. Następnie liczni zebrani chojniczanie wraz z zespołem Pentasong (uczniowie II LO, ZS i ZSP2) śpiewali kolędy. Organizatorami są Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela oraz Miasto Chojnice. Współpraca - Chojnickie Centrum Kultury.

Zapis transmisji na FB koncertu kolęd.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.