Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Wywiad z Wicestarostą Chojnickim Markiem Szczepańskim


Dodane: 2018-01-16

Rozmawialiśmy z Wicestarostą Chojnickim Markiem Szczepańskim o sprawach bieżących, największych inwestycjach powiatu w 2018, rozwoju Kaszubskiej Marszruty, nagrody finansowej dla znalazcy brązowego skarbu w Charzykowach oraz braku OSP Rytel na liście odbiorców sprzętu strażackiego ufundowanego przez Powiat Chojnicki, który został przekazany podczas sesji Rady Powiatu 28.12.2017.

0.00 - o budżecie 2018; inwestycjach, w tym budowy sali wielofunkcyjnej przy ul. Świętopełka w Chojnicach, najprawdopodobniej będzie ją realizowała w całości firma Apollo z Kościerzyny, gdyż firma Marbruk rozważa rezygnację z wykonywania części zadania polegającego na zagospodarowaniu otoczenia, w III przetargu zrezygnowano z fotowoltaiki i pomp ciepła;

2.50 - o inwestycjach drogowych, w tym wspólnie finansowanych z Gminą Czersk (m.in. do Łukowa); o modernizacji drogi Chojniczki - Charzykowy - DW 212;

7.45 - o rozwoju Kaszubskiej Marszruty, planowane jest połączenie jej z Kościerzyną; kolejny Rajd 8.09.2018, jego gwiazdą będzie Tadeusz Mytnik, który był zaproszony do odwołanego z powodu nawałnicy Rajdu w 2017.

11.45 - o możliwości przyznania finansowej nagrody przez Powiat Chojnicki dla mieszkańca Charzyków, który znalazł "brązowy skarb" - "Zarząd Powiatu czeka na pisemny wniosek w tej sprawie od uprawnionych podmiotów, np. Muzeum lub Towarzystwa Przyjaciół Muzeum. Niewykluczone, że może być nim również Komisja Rady Powiatu."

13.30 - "Na Facebooku Naczelnik OSP Rytel dwa dni po sesji Rady Powiatu wyraził żal, że jego jednostka nie znalazła się na liście obdarowanych nowym sprzętem i wyposażeniem przez władze Powiatu. Dlaczego tak się stało?" - "Nie mieliśmy w tej sprawie wniosku od władz gminnych OSP w Czersku".

Nagranie z 16.01.2018.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.