Dzisiaj jest Piątek, 17 Sierpnia 2018 roku.

Komisja Budżetowa chce, by na Widokowej UM uporządkował stan prawny


Dodane: 2018-01-17

Na wczorajszym (16.01) posiedzeniu Komisji Budżetowej radni ponownie zajęli się sprawą ulicy Widokowej w Chojnicach. Do ratusza wpłynęło pismo autorstwa Michała Andrejczuka, który w imieniu mieszkańców prosi władze miasta o wykonanie jej utwardzenia, ustawienie lamp oświetleniowych oraz ustawienie znaków drogowych.

Z inicjatywy Mariusza Brunki, którego poparł w dyskusji Marek Bona, radni jednogłośnie podjęli wniosek adresowany do burmistrza Arseniusza Finstera, by UM niezwłocznie podjął działania związane z doprowadzeniem do uporządkowania stanu prawnego nieruchomości (niektóre zajmują część pasa drogowego), aby w przyszłości była możliwość zrealizowania wniosków mieszkańców. Warto przypomnieć (była o tym mowa na posiedzeniu), że we wrześniu 2017 radni z Komisji Komunalnej podjęli wniosek, by Urząd Miejski zlecił wykonanie dokumentacji geodezyjnej oraz wykonanie koncepcji realizacji kanalizacji deszczowej. Z wypowiedzi Mariusza Brunki wynikało, że UM nie realizuje tego wniosku.

Członkowie Komisji Budżetowej przyjęli ponadto projekt planu pracy (0.00 do 3.50 minuty) na pierwsze 9 miesięcy 2018 roku, który zaprezentował jej przewodniczący Andrzej Gąsiorowski. W I kwartale radni po wizji na placu budowy ChCK porozmawiają o jej zaawansowaniu. W kolejnym kwartale planują odwiedzić ZGM Sp. z o.o. Najprawdopodobniej wówczas będzie ta spółka komunalna w nowej siedzibie, którą wcześniej zajmował MOPS. W III kwartale zapozna się z realizacją budżetu miasta w I półroczu 2018. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.